| aumih16 a întrebat:

Cum vi s-a parut eurovision 2021 pe anul asta? El s-a desfasurat normal, fata de cel de anul trecut, online! Concurentii, juriul, prezentatorii, s-au bucurat sa vada ca sunt impreuna! V-a placut aceasta editie? Sunteti multumit de cine a castigat eurovisionul? Ati fi vrut sa fie altcineva?

17 răspunsuri:
| aumih16 explică:

Eu ca tari favorite, am avut evident pe Grecia Cipru Azerbaidjan Norvegia, chiar si Serbia! din pacate aceste tari nu au avut absolut nici o sansa! eu unul personal, nu am nimic cu Italia! chiar ma bucur pentru ei, ca au castigat! in ciuda faptului, ca nu au fost chiar favoritii mei, dar asta este!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat de el, o să îl verific la melodii. Poate au scos niste piese ca lumea, nu balade de adormit copiii!

| aumih16 explică (pentru anonim_4396):

Au fost cateva piese bune! nu toate! dar au fost!

| romeo78 a răspuns:

Eurovision a rămas doar o mașină de bani, o rampă de lansare pentru propaganda "noii ordini mondiale", o îngrengătură de interese politice, geopolitice și financiare.
A dispărut spiritul original al celor care au creat concursul.
Iar, cu participarea celor din Australia, nu văd ce Eurovision mai este.
În ultimii 10-15 ani Eurovision nu a mai lansat nici un hite nemuritor. Doar niște nulități, niște necunoscuți, care la terminarea concursului intră în anonimat total!
Eurovision a fost până prin 2005. După aceea, zero barat!

| aumih16 explică (pentru romeo78):

Pai eu nu am vrut sa mai zic spun ceva de Romania! mai ales ca reprezentanta noastra nu a fost chiar solutia cea mai buna! nu era usor pentru ea, daca nu a mai participat pana acum! sau de fapt a participat anul trecut, da dar nu a fost pe scena! au fost mai multe probleme, poate si tehnice, au fost mai multe! da dar ce este mai enervant e ca liana stanciu a dat vina pe roxen! nu trebuia sa faca asta, ea trebuia sa fie langa ea, sa o incurajeze, sa o sustina! dar nu, ea a preferat sa arunce cu noroi pe ea! sau mai bine zis spus, a preferat sa ii puna in carca, toate problemele! eu unul consider, ca avem nevoie si de un lider de delegatie, nou! eu zic spun, dupa parerea mea ca iuliana marciuc e cea mai buna, lidera de delegatie! nu liana stanciu! femeia asta, liana stanciu e oribila! o scroafa! o tarfa! o carpa! ca nici nu stiu cum sa ii mai zic spun! niciodata nu mi-a fost draga! ma rog in sfarsit, am impresia ca noua ne trebuie, o piesa melodie cantec, care sa fie vesela, sa iti trezeasca interesul! nu asa vii cu un cantec piesa melodie trista, fara vlaga, de parca vii la inmormantare! mai avem de invatat se pare, de la altii! ca nu pricepem vad cam ce ne-ar trebui, ca sa avem succes! atunci sa nu ne mire, de ce altii se califica, si noi stam pe dinafara! de ce spun zic, asta! fiindca moldova nu e ca noi! ei trimit piese melodii cantece vesele, care transmit bucurie! lucru, pe care noi il evitam! imi venise mie o idee, ca daca roxen de exemplu pupa, o dansatoare! obtineam cu siguranta, calificarea! stiu ca poate lui roxen chestia asta, i se pare ciudata! da dar pentru eurovision, mergea chestia asta! din moment ce concursul este unul politic si de cealalta parte lgbt bdsm! o alta idee, mi-ar fi placut, daca roxen isi punea o centura de castitate! sau de ce nu, un penis proteza, cum folosesc alea in videochat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru aumih16):

Bine. Văd eu. big grin

| romeo78 a răspuns (pentru aumih16):

În primul rând, privește ce a făcut domnul Bulai, de la comisia de cultură din parlament, la revelionul lui Mugur Mihăescu, când, după părerea lui nu trebuia criticat guvernul. Privește ce persoană a fost pusă în funcția de director general al TVR. Și, atunci vei înțelege de ce am "eșuat" la Eurovision.
TVR a ajuns o instituție politizată.

| DanielLazărPopa2019 a răspuns:

Să fiu sincer, sunt de părere că Italia a meritat victoria. Aceasta ediție a fost mai bună decât ediția anterioară.

| aumih16 explică (pentru DanielLazărPopa2019):

Pai ei au castigat si sanremo, concursul lor din Italia! daca stiti! tinta lor la eurovision a fost ca, ei si-au dorit sa promoveze rock-ul italian! simplu! si se pare ca au reusit! evident ca doi dintre ei, sunt gay declarati! s-au si pupat vocalistul cu basistul trupei! asta le-a adus trofeul! ca daca vocalistul nu se pupa cu basistul, ci cu basista! ii ziceau spuneau aia, ca nu meritau trofeul! asa au castigat! oricum a fost o editie saraca, mai ales dupa pandemie, ce pretentii sa ai, nu stiu!

| aumih16 explică (pentru romeo78):

Spui de participarea lui Australia la eurovision! da dar tu stii, ca astia voiau sa adereze la uniunea europeana! de asta au vrut sa participe! nu stiu de ce nu au mai aderat! in fine e problema lor! nu a noastra!

| aumih16 explică (pentru romeo78):

Desigur ca daca Australia castiga, putin probabil ei sa organizeze! alte tari o vor face!

| aumih16 explică (pentru romeo78):

Pai anul asta, nu am avut nici o selectie! anul trecut, am avut! da dar, roxen adica reprezentanta noastra, trebuia sa aleaga cinci piese! una sa o reprezinte! anul asta, numai! au trimis-o direct, fara selectie! normal asta-i motivul pentru care nu s-a descurcat! dar au facut asa, cei de la tvr si liana stanciu! adica i-au facut pe plac lui roxen! ca sa nu iasa discutii sau altceva! proasta decizie din pacate! care uite ne-a costat enorm!

| romeo78 a răspuns (pentru aumih16):

Aici te contrazic! Nu TVR a hotărât, ci mai sus! Nu uita de circul făcut de USR Plus și domnul Bulai la început de an cu revelionul domnului Mugur Mihăiescu.

| romeo78 a răspuns (pentru aumih16):

Australia face parte din Imperiul Englez, de aceea vrea să adeeeze la UE.

| aumih16 explică (pentru romeo78):

Bine! inseamna ca asa este! numai stiu! am crezut ca nu au vreo legatura stransa una cu cealalta!

| aumih16 explică (pentru romeo78):

Da cam asa!

| OniChan666 a răspuns:

Nu mi-a placut deloc.