| FreddieM a întrebat:

Cum vi se pare piesa asta?
https://youtu.be/Oa_RSwwpPaA?si=n73FrY7ydytG9vuJ
Cheers

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Clip realizat profesionist, muzica masterizata corespunzator, totul profesionist
insa vocea artistului si fizionomia lui mie unul imi displac
am fost critic ca george calinescu laughing

| FreddieM explică (pentru Simpatic):

Mersi de răspuns. Am auzit-o ieri prima data, are ceva melodia asta, mi-a plăcut din prima secundă.
De fizionomie nu ma leg, poate astea sunt filtrele tale de apreciat muzica, dar eu apreciez vocea și talentul, independent de aspect. (vezi Freddie Mercury, un gigant al muzicii, dar estetic, nu prea frumos)
Ce gen preferi, dacă pot sa te întreb.
Cheers

| Simpatic a răspuns (pentru FreddieM):

Da, consider ca trebuie sa imi placa si moaca desi am zis-o ironic,stiu ca in muzica conteaza vibe-ul si vocea! dar am zis si ca vocea lui nu ma incanta in primul rand!
cat despre Freddie Mercury, acesta a fost si este o legenda a muzicii, un gigant!
pot sa iti zic ce nu imi place din muzica si anume :trapul, trapo-manele, manele si nici unele piese din muzica populara, in rest ascult cam orice gen mai putin acel rock "grohait" denumit Deathcore, Death Metal au ce denumire poarta el ca sunt 100 de stiluri de rock, insa daca este un stil de rock cantat cum este rockul alternativ, atunci imi place mult! in rest am crescut cu MTV deci ador RnB, hip-hop/rap, dance, cat si alte stiluri muzicale, am anumite piese preferate in anii 80 dar ma regasesc in cele din 90 desi nu am 30 si ceva de ani cum a zis o doamna de aici!

| ILoveBlackCats a răspuns:

Mie, una, imi place. E genul de piesa pe care as asculta-o in drum spre mare happy. Tu ce parere ai?

| FreddieM explică (pentru ILoveBlackCats):

Mi-a plăcut in primele trei secunde.
Dar mai are și altele, tot asa faine. Nu se întâmplă prea des sa ascult muzica noua, dar uneori ceva bun îmi atrage atenția. Merg spre rock oricum. Oldies din 60, 70, 80 si puțin din începutul anilor 90. Am și unele trupe mai actuale,, după 90, dar rare, de exemplu, Sabaton.
Tu ce preferi?
Cheers

| ILoveBlackCats a răspuns (pentru FreddieM):

Orice, atata timp cat nu e manea, rap sau ceva in genul acesta. De exemplu, acsuclt de obicei piese de genul celei de mai sus.