| daηă a întrebat:

Dati-mi si mie niste melodii rock big grin

9 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Woodenpints: Paramore e trupa rock >_<

Try: Innerpartsystem - Don't stop
The black ship - You can't push me
Dimmu Borgir - Gateways
Metallica - Fade to plac
Nightwish - Amaranth
The pretty reckless - Make me wanna die

| Derye a răspuns:

Woodenpints@ Cum crezi, nu iti subapreciez cunostintele muzicale, dar iti sugerez sa asculti TOATE melodiile semnate Paramore si daca apoi tot sustii ca nu e rock, atunci nu eu sunt ala cu probleme.

| Derye a răspuns:

Woodenpints@ Atunci vorbesti in necunostinta de cauza, ceea ce imi da mie dreptate.

| KiddoC a răspuns:

Tokio Hotel- Dark side of the sun; Scream; Ready, set go!; human connect to human; black, break away etc.
Paramore: Misery bussines, Ignorance, Decode, Crush Crush Crush, Brick by boring brick etc.
Evanescence- My immortal, Bring me to life, going under, everybody's fool etc.
Girugamesh- Break down
The Gazzete-shiver, filth in the beauty...
asteas preferatele mele :-p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tokio Hotel...satea sunt cu rock... dar nu au melodii frumoase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Guns N'Roses(preferatii mei :X):Sweet child o mine, November rain, Paradise city etc.
metallica-nothing else matters, unforgiven.
rammstein:du hast, benzin, amerika, mutter
AC/DC:highway to hell, back in black, thunderstruck
ozzy osbourne:crazy train, let me hear your scream.
iris:floare de iris, baby etc happy
sper ca te-am ajutat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai specificat ce fel de rock iti place... si ar fi greu sa ma dau cu parerea, cel mai bine cauti pe YouTube.

Dar ca sa nu zici ca nu ti-am recomandat ceva... aseara am descoperit melodia asta, care imi place mult: Avantasia - Dying for an angel
http://www.youtube.com/watch?v=quH_vUCdy2o

| Rluuu a răspuns:

Voltaj-ani de liceu., Voltaj-hai sus. depinde si ce fel de rock iti place.