| anonim_4396 a întrebat:

De ce a murit John Lennon?

8 răspunsuri:
| CrucifiedCountess a răspuns:

L-a impuscat unul..pe numele lui Chapman...

| selef a răspuns:

Intoxictie cu metale grele.

| FearNoEvil a răspuns:

A fost impuscat de un fan.

| eliade a răspuns:

A fost impuscat mortal, la 8 decembrie 1980, de catre un fan psihopat, Chapman, care a dorit, astfel, sa ajunga celebru[lucru care s-a si intamplat, aproape la fiecare evocare a lui Lennon pomenindu-se si numele criminalului!]. John, impreuna cu sotia sa, Yoko Ono, se intorceau de la studioul de inregistrari, unde imprimasera piesa "Walking On Thin Ice". Cu cateva ore inainte, criminalul obtinuse un autograf de la John Winston Lennon!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De-al dracului, e bine?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De glont, impuscat pe strada.
dumnezeu sa-l odihneasca!

| Pintea_Alexandra_1998 a răspuns:

Pentru ca a fost impuscat de David Mark Chapman. Dumnezeu sa-l odihneasca! Dar, cu parere de rau, John Lennon a fost un fel de Lady Gaga, mai pe scurt, un ciudat...

| Behindyou a răspuns (pentru Pintea_Alexandra_1998):

Cum naiba poti macar sa-l compari pe John Lennon cu Lady Gaga? Care minte pana in stele ca sa para interesanta, care e o egiosta careia nu i-ar pasa nici daca langa ea ar avea loc un razboi?