| AndutzaTa a întrebat:

De ce credeti ca muzica populara nu se mai asculta astazi de cei tineri?

13 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Muzica populară de pe Etno e Inna pentru bunici. Nimic interesant din punct de vedere compozițional sau liric.

| AndutzaTa explică (pentru Polaris):

Fiecare are gusturile lui...eu una consider ca cea mai originala muzica din Romania este populara.

| Karinakari99 a răspuns:

Pentru că există alte melodii mai "tari" şi mai "şmechere".

Răspuns utilizator avertizat
| Sociopat a răspuns:

Pentru ca in muzica populara nu e vorba despre droguri, party hard, futai si alte treburi de genul.Cu alte cuvinte nu le trezeste instictele de animale.

| Bøøgey a răspuns:

Cine-a zis asta? Sa-l vezi pe frate-miu cand ii beat ce suspina pe muzica lautareasca.

| Bizzle a răspuns:

Pentru ca acum cei tineri, cred ca daca asculta muzica populara se fac de ras, asaca mai bine asculta rapp/hip hop fara sa le placa, dar daca e la moda trebuie sa asculte ca sa nu para prosti desi lor nu le place, daca intelegi.

| AndutzaTa explică (pentru Bizzle):

Eu cant muzica populara de 3 ani si pentru mine asta a insemnat mult referitor la alegerile mele in legatura cu muzica... De atunci m-am axat pe asta si de fiecare data cand vreau sa ascult muzica, ascult populara... Conteaza foarte mult sa si canti pentru a vedea daca iti place acel gen! Multumesc pentru raspunsuri!

| OmuFoarfeca a răspuns:

Subcarpati-au un proiect foarte interesant, promoveaza folclorul

| alinagyo a răspuns:

Asculta argatu /subcarpati, ei au reusit sa integreze folclorul in operele lor.Si au facut chiar o treaba buna http://www.youtube.com/......ttp?/watch Datorita lor mi-am dat seama cat de frumos e folclorul romanesc, si cred ca asta e scopul lor :de a trezi in tineret placerea de a asculta si acest gen de muzica ^_^

| AndutzaTa explică (pentru alinagyo):

Multumesc tuturor celor care mi-au raspuns! Consider incontinoare ca fiecare asculta muzica in care se ragaseste! Dar raman la parerea mea, aceea ca cine nu isi iubeste folclorul si traditia nu isi iubeste tara!

| alexrock16 a răspuns:

Pentru ca Justin biberon si pentru ca directia gresita (one direction). nici mie nu imi place muzica populara dar o respect. dar nici biberon si nici o directie nu ascult

| iiHiddenDay a răspuns:

Nu. Cei tineri asculta mai mult manele si muzica usoara.