| CautNume a răspuns:

Am senzatia ca ratatul crede ca niste sunete create pe calculator cu doua versuri se numesc melodii si sunt mai presus decat manelele.Plus ca ratatul mai cunoaste si toti romanii, d-aia isi da cu parerea (gresit) despre ei.

| Nucreeed explică (pentru CautNume):

Ah ce'mi place cand se mai infurie cate unu laughing) auzi tu ...sunete pe calculator...asta explica tot omule..nu mai am ce vb cu tine scuzehappy si app iti spun eu ca dureaza mai mult sa faci o melodie de genu asta decat o manea.

| CautNume a răspuns (pentru Nucreeed):

Scuze, voiam sa scriu "nu sunt mai presus decat manelele". Oricum, ambele sunt niste gunoaie.

| CautNume a răspuns (pentru Nucreeed):

De fapt, ba nu straight face E bine cum scrisesem prima data.Nu sunt mai presus cu nimic.

| CautNume a răspuns (pentru Nucreeed):

Si apropo, dureaza mai mult sa faci o melodie adevarata, o manea sau niste sunete repetate la infinit poti face in 5 minute.

| BrokenArrow a răspuns (pentru Nucreeed):

Cui ii pasă? Tot acelaşi câcat e.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu mi-as pune alta intrebare. De ce nu "le place romanilor" limba romana? Scriu ca analfabetii si asculta si manele.

| Nucreeed explică (pentru Salontanul):

Cand am scris "plac" ma gandeam la melodiile din intrebare.

tipic romanesc..gaseste el ceva sa schimbe subiectu'

| Salontanul a răspuns (pentru Nucreeed):

Dar vad ca ai modificat. Tipic romanesc este sa scrii cu litera mare dupa punct. Ce sa-i faci! Nu toti ascultam hip-hop.

| Nucreeed explică (pentru Salontanul):

Cine crezi ca mai tine cont de astea? asta e intrenetu acum n'o sa stau sa respect toate semnele de punctuatie...vad ca am dat un grammar nazi banuiesc ca acum ti'ai bagat internet?

| Lizzu a răspuns:

Buna happy
Fiecare asculta ce-i place pana la urma, asta e, nu avem ce face, nu suntem toti la fel, nu suntem clonati unii dupa altii
Ador chillout-ul happy e superb si chiar te poarta pe distante lungi si te determina sa meditezi
TE PUP

| Nucreeed explică (pentru Lizzu):

Da mai dar cand vezi copil de 8-10 ani cu telefonul in mana ascultand guta la maxim...atunci cum sa nu te enervezi pe romanii astia? si mai sunt unii cand le zici ca nu asculti manele te insulta sau iti zic ca nu stii ce'i aia muzica adevarata LOL..au innebunit romanii astia

| Salontanul a răspuns (pentru Nucreeed):

Toti au innebunit! Numai unul e bun. Mai stiu unul care se credea Napoleon. L-au luat cu salvarea. Dumnezeu sa-ti ajute!

| Lizzu a răspuns (pentru Nucreeed):

Da, stiu, dar uite ...cum suntem noi fata de ei, adica prin faptul ca nu ascultam manele si putem parea cu nasul pe sus din punctul lor de vedere, pentru ca ei nu inteleg alt gen de muzica, asa sunt si ei fata de noi ...adica nu toti care nu asculta manele ii pot intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma intereseaza ce asculta altii atata timp cat eu nu merg la petreceri, imi bag castile in urechi si mi se umfla mie de manele lor. Atata timp cat am rap romanesc in casti nu ma intereseaza ce se intampla in jurul meu.
Cel mai mult ma deranjeaza oamenii care scriu cu K, W, Y, si folosesc tot felul' de prescurtari de tot ca*atu'. Acum oriunde vezi tot felul' ce ca*aturi comerciale sau manele, porcarii din Spania in care nu inteleg prostii absolut nimic sau mai e si prostia aia cu Harlem Shake... straight face