| MorcovMajestic a întrebat:

De ce e asa apreciat trapul romanesc?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De români este, de americani... ce să zic, nici nu le e clar unde e România

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cine îl apreciază?

| StrongHeart a răspuns:

Pentru ca importam moda si stilul din straintate, America, Franta, etc. Adica aducem in tara ce se asculta afara, iar afara e foarte apreciat genul asta muzical in momentul de fata.
Nu inseamna ca daca e apreciat si ridicat in slava de altii e si o muzica buna pentru spirit sau pentru intelect.
Inseamna ca asta se asculta, pentru ca asta e cererea publicului, format in mare parte din copii si adolescenti.
Pe mentalitatea: "E cool sa bagi droguri, e cool sa te afisezi cu arme si femei, asa ca hai sa facem si noi asta. Ce conteaza ca noi nu avem nici cea mai mica legatura cu viata din ghetourile americane si nu ne reprezinta deloc?" Banu' sa vina, nu mai conteaza ce e bun si ce e rau.

| cristimacheama a răspuns:

Păi, trebuie să recunosc că au beatul foarte bun și de aia sunt foarte apreciate. Dar unele versuri lasă de dorit...

| StrongHeart a răspuns (pentru cristimacheama):

Nu au beaturi bune, strict vorbind de sunet, nu si de versuri, cred ca ce zici tu e subiectiv.
Eu ca ascultator de orice gen muzical apreciez sunetul fiind foarte galagios, tobele repetitive, e o muzica special destinata pentru anumite activitati. Probabil ca dupa cateva pastile si pahare de alcool ajungi sa o intelegi mai bine, ca te baga in transa, dar pentru un om treaz, e o muzica foarte galagioasa care nu transmite decat niste vibratii negative, exceptiile sunt destul de putine.
Trap=muzica de transa, de aici si numele.

| Alex980078 a răspuns:

Pentru că e o mare mizerie pentru narcisiști și copii de bani gata. Eu o găsesc și cringe chiar, nu mă impresionează