| laurraa a întrebat:

...de ce e condamnat genul manele?

6 răspunsuri:
| Bulinutza23 a răspuns:

Probabil ptc lumea crede ca acest gen de muzicaa creeaza dependenta si prostie adica oamenii care stiau carte si s-au apucat de manele ar insemna ca omul acela si-a ales un drum prost ptc manele sunt pr prostii asa se zice ei bine eu una nu cred asta

| Downfall a răspuns:

Am mai spus in alt raspuns de-al meu, dar totusi mai zic odata, dar scurt si la obiect:
Manelele promoveaza incultura si nu transmit niciun fel de emotii celor care asculta acest tip de "muzica", ceea ce ar trebui totusi sa faca muzica

| FucktheSystem a răspuns:

Nu pot să zic că-l condamn, nu stau să urlu după maneliști pe stradă cum fac ei după mine...
Mai bine zis nu-mi place, dar ce-mi displac și mai mult sunt cei ce le ascultă.

| evostyle7 a răspuns:

Pentru ca ascultatorii/simpatizantii acestui gen se cred atat de plini de ei incat zici ca in creierul lor sta tot misterul universului si toata forta acestuia, si noi ca OMENIRE inca nu stim cum s`au ridicat piramidele, sau nu putem descifra niste scrieri de mii de ani. Nu prea are asta legatura, dar asa este. In plus, mesajul transmis de genu` asta muzical e oribil, si aparent te face sa te consideri superior - prin nu stiu ce calitati ( ca ai aur si putin muschi la brat ) - cat timp tu mental esti 0 si nu poti purta o discutie elevata cu cineva. Clear?

NOname
| NOname a răspuns:

Pentru că cu greu pot fi numite "muzică".

| Salahadin73 a răspuns:

1.oficial nu este un gen de muzica
2.in texte- dusmani, masini nimic altceva