| Duucu a întrebat:

De ce noile melodii au mesaje de dragoste sau de viața grea din cartier? Oare asta apreciază ascultătorii?

9 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Industria muzicala s-a mulat perfect de fiecare data pe legea cererii si a ofertei. Asta se cere acum. Traim perioade mai degraba tulburi in care saracia e prezenta in mai toate mediile fiind un subiect cu care toti rezoneaza. De asemnea, cei mai multi gasesc scaparea si evadarea din cotidian in dragoste si tot ce simbolizeaza aceasta. Iarasi, un subiect usor de abordat, comun, cu care cei mai multi rezonam. Recomand sa sari peste muzica comerciala si sa asculti muzica de calitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica de dragoste ori o canta pipitele care cica au talent, ori fel de fel de gay. Cea cu viata grea de cartier nu cred ca da asa ceva la radio. Oricum, eu prefer rapul romanesc.

| pLeX a răspuns:

Dar cine te obliga sa asculti noile melodii?

asculta vechile melodii, ca multi altii.

| Duucu explică (pentru pLeX):

Tu nu ai ce face, așa-i?

| pLeX a răspuns (pentru Duucu):

Pai ce sa fac? vrei sa scriu eu muzica noua cu alte muze in afara de viata actuala si dragoste?

asculta ce consideri ca te reprezinta; ai multe alegeri in ziua de azi.

eu de ex, asculta cu placere muzica din anii 60 thinking

| Duucu explică (pentru pLeX):

Eu nu am întrebat nici ce asculți tu, nici ce să ascult eu.Eu am pus o întrebare clară, la care vreau un răspuns care să se afle în aceeași temă.

| PurpleBox192 a răspuns:

Nu consider neaparat ca asta apreciază ascultătorii, dar in zilele de azi vezi doar fete carora li s-au dat papucii si se apuca de cantat ''melodii de despartire/dragoste'' cu vreo 2 stofe si un instrumental de nimic, mai vezi pe altii care saracii, au fost dati afara vreo 3 zile din casa si se cred rapperi, mai ii vezi pe unii care-s ''Roacări falși''winking si se folosesc de auto-tune pentru a le iesi ''vocea aceea divina'' sau ii mai vezi pe unii care doar se joaca la niste butoane si mai cred ca ei creeaza muzica.Majoritatea fac chestia asta doar pentru bani si atentie, nu se mai gandesc ca trebuie sa-i mai placa si ascultatorului.Asta e... noi, astia de rand nu prea avem ce face in legatura cu asta, dar macar putem sa ascultam ce inca consideram ca ne mai place si sa dam la o parte resturile si mai ales sa inchidem radioul (just sayin')...

| StefanCristi55 a răspuns:

Probabil e legat de ceea ce se intampla in jurul nostru, si multi se regasesc in aceste melodii, fapt pentru care le apreciaza.Depinde oricum si de melodia in sine.

| GreeenAlien a răspuns:

Daca numai melodii de genul au aparut in ultimul timp, evident ca sunt apreciate de ascultatori.Gusturile nu se discuta.