| ClassyAsFuck a întrebat:

De ce nu este dat si dubstep-ul la radio
?

8 răspunsuri:
| Nucreeed a răspuns:

Pentru ca nu'i place lu' mamaie.

| antimulte a răspuns:

Pentru ca e un gen muzica necomercial, iar posturile de radio nu mai pot scoate bani asa cum fac cu difuzarea pieselor din alte genuri.

| OnuOnulică a răspuns:

Pentru ca nu toata lumea asculta dubstep.

| MeConstantine a răspuns:

Nu multă lume ascultă dubstep și dca ai vazut radiorile care transmit pe o anumita frecventa au reclame pentru ca sunt niste costuri implicate. Dubtep-ul fiind necomercial automat nu ajuta sa se stranga bani, dar sunt radiouri online de dubstep pe care le poti asculta oricand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum nu?
N-ai auzit de Skrilex?
Sau de ROA?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se dă?! Hai că-i bine, înseamnă că mai există speranţă...

| Walve a răspuns:

Pentru ca la radio se dau melodii care vand, fac bani. Or dubstepul nu face bani, si e ascultat de mai putini oameni, la fel ca si rockul sau rapul.

| ClassyAsFuck explică (pentru Walve):

Yo zic ca dubstep-ul e foarte ascultat, in general de adolescenti si chiar oameni maturi...De ex pe facebook la pagina de UTV vad numai comentarii pe genu` : "vrem dubstep!" "nu puteti baga si muzica electronica pls?"...