| AllexXtreme a întrebat:

De ce nu imi funcționează o boxa la orgă? Am korg pa50.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rând, buna seara happy

Mai multe lucruri de verificat:
Dacă difuzoarele sunt întrerupte atunci când cablurile externe sunt conectate la ieșirile de linie, posibil comutatorul de detectare a jack-ului pentru canalul din dreapta sau din stânga crede că un conector se afla acolo... Puteti să inserati să deconectati mai apoi o mufa in jack pentru a vedea dacă acest lucru s-ar putea ameliora, sau dacă problema provine de aici. Un alt lucru este că aveti probabil au un set de control PAN și ar putea fi setat complet stânga/dreapta.

Sau este o defecțiune la nivelul plăcii, cabluri desprinse etc. E recomandat sa o duceți la un specialist.

Frumos instrument! O seara plăcută!

| AllexXtreme explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc mult, o să mă duc la un service cu ea.

1 răspuns: