| papushikroz a întrebat:

De ce s-au despartit trupa Andre?

Răspuns Câştigător
| giulia_6563 a răspuns:

Va prezentam cateva pasaje din jurnalul vedetei preluate de pe site-ul sau oficial www.andreeab.ro:
Prima cearta intre noi doua a avut loc atunci cand in studio ea a numarat cuvintele din textul unei piese, si a observat ca eu am mai multe decat ea.
"Am inceput sa ne certam de la haine (majoritatea ideilor fiind ale ei si ale mamei sale), si de fiecare data cand veneam eu cu o idee nu era buna, fiind acuzata ca o copiez. Am continuat cu discutiile referitoare la coregrafii (majoritatea fiind facute de mine), unele miscari nedorind sa le accepte. Apoi de la texte si impartirea lor, ea dorind sa-si asume creditul si pentru textele facute de tatal meu. Existau cateodata 2 - 3 luni in care nu ne vorbeam si nu ne salutam, dar in scena paream cele mai bune prietene. Nu stiu de ce si in spatele scenei nu ne mai suportam. Poate din cauza ca fanii incepusera sa se divida si existau 2 tabere..."

"De multe ori mergeam cu masina lor, un Cielo (noi aveam doar o Dacia pe vremea aia), si nu gaseam tren sa ne intoarcem acasa (trebuia sa ajung la scoala dimineata) si erau nevoiti sa ne lase intr-o gara (si ea trebuia sa ajunga la scoala), si astfel asteptam 4 - 5 ore in gara pana incepeau trenurile sa circule..."

"Eu nu as mai fi continuat de atunci, dar am fost obligata de ratele facute de tata la noua masina. Nu pot sa uit cum prietenul meu de atunci care canta cu un amic in deschiderea noastra a fost pus sa aleaga intre a pleca acasa si a ramane in continuare in spectacole doar cu conditia de a-si petrece timpul cu ea (pentru ca "baietii buni nu au ce sa caute cu Balanca").

"Si-n restaurant stateam la mese diferite: eu cu tatal meu si ea cu familia sa si cu prietenul meu. Doua luni in vara aceea am intrat cu microfonul inchis pentru ca eram "mica, blonda, fara voce" si nu stiam "sa leg doua cuvinte", iar ea avea "o voce mai buna decat a lui Celine Dion", stia sa "vorbeasca cursiv" si arata, dupa spusele ei, mult mai bine decat mine."

"Situatia s-a schimbat cand a plecat de acasa, devenind peste noapte prietena mea, din nou invinuindu-l pe tatal sau pentru comportamentul urat fata de mine. (...) Am devenit iar prietene si ne-am inteles foarte bine pana cand la un spectacol am ajuns in punctul de a ne bate pentru ca inainte de a intra in scena ne-am certat pe tema "cine e noul impresar: Iustin sau Balan". Atunci am hotarat sa nu mai cant cu ea. Iustin e un baiat extraordinar, dar nici eu si nici tatal meu nu puteam accepta sa ne impresarieze".

"In legatura cu banii, pot spune ca eu niciodata nu am stiut pe cati bani cantam, doar tata gestiona banii. Eu doar aveam tot ce-mi trebuie: un dulap de haine, buzunarele pline de bani pentru a iesi in oras cu fetele. Am inceput sa-mi gestionez banii la 18 ani si, sincer, din ANDRE m-am ales cu statutul de persoana publica (imagine oricum sifonata de scandaluri) si cateva mii de dolari care nu mi-au ajuns pentru avansul la masina pe care mi-am facut-o cadou de majorat.

24 răspunsuri:
| MM a răspuns:

De prea mult bine...

| CatGirl a răspuns:

Pentru a urma o cariera solo, fiecare dintre ele continuand sa aiba succes pe plan muzical.

| ViVi a răspuns:

Nu stiu nu i-am intrebat la o cafea laughing

| Silvia a răspuns:

De ce te-ai trezit acum?rolling on the floor

kratos
| kratos a răspuns:

In final, s-au despartit cu scandal, acuzandu-se reciproc de comportament violent. Au existat zvonuri ca cele doua s-au paruit si si-au aruncat cuvinte grele. Multa vreme, Andreea Antonescu si Andreea Balan nu si-au vorbit. Dupa ani buni, s-au impacat, dar Balan a continuat sa-si intepe prin presa fosta colega cu declaratii rautacioase. Cu toate astea, recent, Andreea Balan a marturisit ca ar fi dispusa sa reediteze trupa Andre. Daca initial am fost mirati de intentiile binevoitoare ale cantaretei, ea a spulberat imediat aparentele: a mai adaugat ca s-ar reuni cu fosta colega doar daca Antonescu ar avea succesul pe care il are ea.

| xD101 a răspuns:

Trupa Andre: alt stil de muzica, alt public, alta poveste. Si alta despartire. Andre s-a nascut in 1998 si chiar de la debut a luat cu asalt topurile. In doar trei ani, Andreea Balan si Andreea Antonescu au vindut peste 1. 200. 000 de albume, insa certurile repetate si disputa pentru intiietate au dus la plecarea Andreei Antonescu in iarna anului 2000.

Ea a fost inlocuita cu Alina Sorescu, insa doar pentru sase luni. In vara lui 2001, dupa moartea tatalui Andreei Antonescu, aceasta a revenit in formatie. Fetele au mai scos un album, dar nu au mai avut acelasi succes. "In martie 2002 nu mai aveam aceleasi cereri de spectacole. In plus, aveam pareri diferite despre casa de discuri la care sa contiunam si am hotarit sa ne despartim", a scris Andreea Balan in jurnalul ei.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Cele doua componente ale formatiei Andre s-a despartit pentru a urma o cariera solo, fiecare dintre ele continuand sa aiba succes pe plan muzical.

Janina
| Janina a răspuns:

De la bani a pornit totul

| Vizitiul a răspuns:

Pentru ca nu au vrut sa mai fie impreuna.

| NickiMinaj a răspuns:

Dracu' stie laughing Oricum, mie nu mi-a afectat viata.

| StarDust a răspuns:

Cand dansau una s-a dus in dreapta una in stanga

| vilmaristul a răspuns:

Pai nu s au hotarat asupra modelului pe care trebuiau sa l tricoteze!

| aumih16 a răspuns:

Pentru ca nu se mai intelegeau una cu cealalta si fiecare a ales pe drumul pe care vrea sa mearga mai departe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-au indragostit de mine si cum spune si Kratos, a fost bataie si paruiala. Ghici cine a cistigat? big grin Eu, le-am vrajit separat. Ele habar n-au ca in zilele pare ma intilnesc cu slabanoaga si in zilele impare ma intilnesc cu cealalta rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ele s-au despartit din cauza unor mici invidii aduse de la una la alta(haine etc). Erau cea mai tare trupa iar eu o adoram, sincer, adica o ador inca si acum in 2009-2010 pentru ca au cantat super frumos si e pacat ca s-a destramat trupa din cauza unor mici certuri care nu erau tocmai interesante si nu era de discutat pe acest subiect. Dar pentru ele era greau si pentru ca paparazzi scriau lucruri in bataie de joc despre ele si atunci au inceput sa isi arunce insulte reciproc ba chiar si la violenta fizica cat si morala.Eu inca ador melodiile lor si le iubesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-au despartit pentru ca s-au certat din cauza hainelor, coregrafiilor, melodiilor si au hotarat ca despartirea va fi mai buna pentru ele. Decat sa fie in aceeasi trupa de dragul fanilor si sa se certe mai bine renunta la trupa si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca au fost proaste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca a intervenit invidia intre ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce tara / localitate mai doresti sa gasesti stiri pe 9AM?

Alege... AbrudAdjudAgnitaAiudAlba IuliaAlesdAlexandriaAninaAninoasaAradAvrigAzugaBabadagBacauBaia de AramaBaia de AriesBaia MareBaia SprieBaicoiBaile GovoraBaile HerculaneBaile OlanestiBaile TusnadBailestiBalanBalsBaraoltBarladBasarabiBechetBecleanBeiusBerestiBicazBistritaBlajBoldesti ScaieniBolintin ValeBorsaBorsecBotosaniBradBrailaBrasovBreazaBrezoiBucurestiBudestiBufteaBuhusiBumbesti JiuBusteniBuzauBuziasCalafatCalanCalarasiCalimanestiCaciulataCampeniCampia TurziiCampinaCampulung MoldovenescCampulung MuscelCaracalCaransebesCareiCavnicCehu SilvaneiCernavodaChisinauCrisChisinauCiacovaCisnadieCluj NapocaCodleaCornuComanestiComarnicConstantaCopsa MicaCorabiaCostestiCovasnaCraiovaCristuru SecuiescCugirCurtea de ArgesCurticiDabuleniDarabaniDarmanestiDejDetaDevaDorohoiDraganesti OltDragasaniDrobeta Turnu SeverinDumbraveniEforieFagarasFagetFalticeniFaureniFetestiFieniFiliasiFocsaniFunduleaGaestiGalatiGataiaGeoagiuGheorgheniGherlaGiurgiuGura HumoruluiHarlauHarsovaHategHorezuHuedinHunedoaraHusiIancaIasiIernutIgrisIlfovIneuInsurateiIntorsura BuzauluiIsacceaJibouJimboliaLehliu GaraLipovaLudusLugojLupeniMacinMarasestiMarghitaMangaliaMedgidiaMediasMiercurea CiucMihailestiMioveniMizilMoinestiMoldova NouaMoreniMotruNadlacNasaudNavodariNegrestiNegresti OasNegru VodaNehoiuNovaciNucetOcna MuresOcna SibiuluiOcnele MariOdobestiOdorheiu SecuiescOltenitaOnestiOradeaOrastieOravitaOrsovaOtelu RosuOtopeniOvidiuPanciuPancota AradPascaniPetrilaPetrosaniPiatra NeamtPiatra OltPitestiPloiestiPlopeniPogoanelePredealPucioasaRadautiRamnicu SaratRamnicu ValceaRasnovRecasReghinResitaRomanRosiori de VedeRovinariRoznovRupeaSaceleSacueniSalontaSangeorz BaiSannicolau MareSatu MareSaveniScornicestiSebesSebisSegarceaSeiniSfantu GheorgheSibiuSighetu MarmatieiSighisoaraSimeriaSimleu SilvaneiSinaiaSiretSlanicSlanic MoldovaSlatinaSloboziaSolcaSovataStamora RomanSteiStrehaiaSuceavaSulinaTalmaciuTandareiTargovisteTargu BujorTargu CarbunestiTargu FrumosTargu JiuTargu LapusTargu MuresTargu NeamtTargu OcnaTargu SecuiescTarnaveniTasnadTechirghiolTecuciTeiusTicleniTimisoaraTismanaTituToplitaTopoloveniTulceaTurdaTurnu MagureleUnicaniUrlatiUrziceniValenii de MunteVanju MareVascauVasluiVatra DorneiVictoriaVideleViseu de SusVlahitaVulcanZalauZarnestiZimniceaZlatnaAfghanistanAfrique du SudAlbaniaAlgeriaAndoraAngolaAnguillaAntigua si BarbudaArabia SauditaArgentinaArmeniaAustraliaAustriaAzerbaidjanBahamasBangladeshBarbadeBelgiaBhoutanBielorusBoliviaBosniaBotswanaBouvet (île)BraziliaBulgariaBélizeCambodgiaCamerunCanadaCehiaChileChinaCipruCocos (Keeling) îlesColombiaCongoCook (îles)Corea de nordCorea de sudCosta RicaCroatiaCubaCôte d'IvoireDanemarcaDominiqueEcuadorEgiptElvetiaEmiratele Arabe UniteEstoniaEtats-UnisEtiopiaFinlandaFrantaGabonGambiaGeorgiaGermaniaGhanaGibraltarGrande BretagneGreciaGrenadaGroenlandGuadeloupaGuamGuatemalaGuineaGuinée-BissauGuyanaHaitiHondurasHong KongHungariaIndiaIndonésiaIranIraqIrlandaIslandaIsraelItaliaJamaicaJaponiaJordaniaKazakhstanKenyaKirghizistanKoweitLaosLettoniaLibanLiberiaLibiaLiechtensteinLituaniaeLuxembourgMacédoineMadagascarMalaisiaMalawiMaldivesMaliMalteMarocMaurice (île)MexicMoldovaMonacoMongolieMozambiqueMyanmarNamibiaNepalNicaraguaNigerNigeriaNorfolk (île)NorvegiaNoua ZeelandaOmanOugandaOuzbékistanPakistanPanamaParaguayPeruPhilippinesPoloniaPorto RicoPortugaliaRomaniaRusiaRwandaRép DominicaineRép. Dém. du Congo (ex Zadre)Sahara OccidentalaSaint-MarinSainte LucieSalvadorSerbiaSierra LeoneSingaporeSlovaquieSlovénieSomalieSoudanSpaniaSri LankaSuediaSvalbard/Jan Mayen (îles)SwazilandSyrieSénégalTaiwanTanzanieThailandeTrinité et TobagoTunisieTurquieTuvaluUkraineUruguayVanuatuVaticanVenezuelaViet NamYemenZambieZimbabwe

Cauta job

ejobs

* Trimite prin Twitter Trimite prin Twitter
* Trimite prin Y! MTrimite prin Y! M
* Tipareste articol Tipareste
* Salveaza articol Salveaza

Iti place acest articol?
Pentru a primi zilnic cele mai interesante articole introdu adresa de email:
Adresa de email introdusa nu este valida!
Nu rata!

*
S-au deschis ultimele birouri de vot din strainatate
*
S-au scumpit alegerile
* S-au dat premiile Goncourt
* S-au aruncat imbratisati de la etajul patru
* S-au impacat la inmormantarea lui Adrian Pintea
* S-au inmultit soferii inselati de firmele de asigurari
* S-au casatorit din cauza unui SMS trimis gresit
* Handbal/Cupe europene - S-au stabilit adversarele
* S-au tiparit buletinele de vot
* Piturca: S-au musamalizat multe cand a fost vorba de Mutu

Furtuna despartirilor din muzica autohtona se inteteste. Dupa o relatie de aproape sase ani, AndreEA si logodnicul ei, Iustin Paraschiv, si-au spus adio
A fost o despartire "urata", caci, din surse extrem de sigure, am aflat ca Andreea Antonescu este cea care a calcat gresit in relatie. Cititorii avizi de "can-canuri" isi amintesc, desigur, ca idila lor a constituit, in urma cu cinci ani, unul din cele mai mediatizate subiecte din presa mondena autohtona. in anul 2000, Andreea inca mai facea parte din trupa Andre, Iustin fiind cel care a "smuls-o" pe cantareata de sub tutela parintilor.

Andreea a fugit atunci de acasa "pentru un baiat din Mizil", dupa cum titra presa vremii. A urmat o serie de sicane, amplu mediatizate in ziare si la televiziune. Conflictul intre cei doi indragostiti si parintii vedetei s-a stins o data cu moartea tatalui solistei. Trecand impreuna peste bune si, uneori, rele, cuplul a rezistat aproape sase ani, iar pentru "a-si rasplati" fidelitatea, cei doi s-au logodit la Verona in vara lui 2003. Acolo si-au trecut numele pe peretele de sub celebrul balcon unde "s-a cusut" cea mai cunoscuta poveste de dragoste din lume, cea a lui Romeo si a Julietei. insa preocuparile lor profesionale i-au indepartat pe cei doi, incetul cu incetul.

Iustin Paraschiv isi petrecea mai toata saptamana in orasul sau natal, la Mizil, unde conduce propria afacere (in domeniul distributiei si carmangeriei), iar AndreEA facand naveta intre Bucuresti (cei doi au un apartament pe bulevardul stefan cel Mare) si Statele Unite, loc unde si-a gasit perechea Mioara, mama Andreei. Neintelegeri au mai fost intre cei doi, cel mai important scandal fiind creat de "datoria" artistica care a indemnat-o pe Andreea sa se sarute pe scena la Mamaia, in vazul intregii tari, cu Fabrizio Faniello, dupa ce au interpretat in duet piesa "Cand dansam/ When we danced". intrebata daca a intervenit altcineva in viata ei sentimentala, AndreEA ne-a replicat: "Momentan sunt foarte bine".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sau certat pe haine bani cine canta mai frumos etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A itervenit invidia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da s-au paruitlaughingcacacioasa de andreea balan pornea tot scandalul, ma pis pe ea! daca eram in locul andreei antonescu o bubuiam bine.

| lore_9594 a răspuns:

Amandoua vroiau sa evolutioneze pe plan muzical, dar singure. Au decis ca e mai bine ca fiecare sa mearga pe drumul sau.

| ioana_6383 a răspuns:

Trupa andre s-au certat pentru ca erau invidioase una pe alta, a dat anunt intr-o revista ca s-ar mai fi si batut, paruit, etc...
Eu nu cred nimic, cred ca au vrut sa isi urmeze drumul si sa-si faca o cariera solo singure