| anonim_4396 a întrebat:

De ce stilul lui Michael Jackson, atât cel de dans și de cântat, nu au putut fi reproduse la perfecție de către nimeni, nici măcar de alți cântăreți cu experiență?
De ce e Michael Jackson greu de copiat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Au tot fost copiate destul de bine iar cei mai multi artisiti nu vor sa fie o copie perfecta a altcuiva. De ce ar face asta? Este stupid.
Artisti vor sa aiba individualitate iar foarte multi artisti il repsecta asa ca ar fi lipsit de respsect sa imiti pe cineva la perfectie.
Nici macar nu exista conceptul de a imita/reproduce la perfectie deoarece perfectiunea in acest context este individul pe care incerci sa il reproduci.
In plus exista un cumul de trasaturi fizice si psihice care difera de la om la om si care influenteaza actiunile unei persoane.
Michael Jackson nu este vreun extraterestru, cu toate ca probabil arata ca unul. Este o persoana care are propria individualitate.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Evident, fiecare om e unic, cu atât mai mult un geniu cum a fost MJ. Dar de ce l-ar imita cineva? Ai tu nevoie de o copie a lui? Eu cred că nu