| Toffifee a întrebat:

De ce unii cereti explicatii pentru muzica pe care o asculta o anumita persoana? Raspunsul nu-i cam logic, adica. pentru ca ii place? Nu exista explicatii pentru ca muzica se simte nu se discuta. straight face Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Oamenii pot sa fie judecati sau mai bine spus caracterizati in functie de muzica pe care o asculta.
Este destul de simplu,normal,moral, logic, rational sau cum vrei tu sa numesti acest lucru.Pe cat de complexa este muzica pe care o asculta o anumita persoana, pe atat de complexa este gandirea si chiar persoana in sine.
Daca un om este caracterizat de house si percepe doar BUM BUM BUM sau de "merg pe drum si vine banii" nu prea poti avea pretentii de la acel om.Si eu tot intreb pe unii oameni "ce intelegeti din muzica asta" si habar nu au ce sa explice, nu au nici o logica.
De fapt, asta era ideea.Muzica se asculta, se simte apoi ramane de vazut daca se discuta sau nu.

2 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

"muzica se simte nu se discuta". eu credeam că se ascultă...