| Emmanuellaa a întrebat:

De curand am invatat sa cant la flaut,doar ca e o probema destul de mare,eu,m-am nascut cu mai multe glande sudoripare(adica cele care provoaca transpratia) si cele mai multe se afla pe palme si pe talpi,doar ca e cam greu sa canti la flaut cand ai mainile ude,stiti cumva daca exista manusi mai fine(adica nu groase), pe care le-as putea achizitiona de pe net sau de un magazin din Bucuresti?

4 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Dacă-ți pui mănuși mâna o să-ți transpire și mai mult, din cauză că nu mai respiră pielea și nu se mai evaporă transpirația. Plus de asta, nici nu prea ai aderență pe instrument cu mănușile. Îți vor aluneca.

| oHarryo a răspuns:

Nu poti canta la flaut sau orice alt instrument serios, cu manusi.

| Emmanuellaa explică (pentru oHarryo):

Pai pot, cunosc pe cineva care canta, si chiar foarte bine...

| oHarryo a răspuns (pentru Emmanuellaa):

O fi... daca tu zici, eu cant la pian si stiu ca nu e posibil sa o faci cu manusi, am luat la viata mea si flautul in mana. Daca poti sa canti cu manusi nu pot decat sa te felicit insa trebuie sa te gandesti ca vei transpira si mai mult in acele manusi, suferi de hiperhidroza si e nasol sa stai atat de mult timp cu manusile pe maini.