| anonim_4396 a întrebat:

De curand ascult o formatie rock romaneasca mai necunoscuta dar mie mi se pare foarte buna. Uitati o melodie..Ascultati-o pe toata si spuneti-mi parerea: http://www.youtube.com/watch?v=t5iViFzlg6g

Răspuns Câştigător
| TiffanyღBJ a răspuns:

Hahaha! Bun raspuns la intrebarea cu lady gaga.
Da, am exagerat un pic, recunosc.
happy

42 răspunsuri:
| alexxa a răspuns:

Imi plac versurile dar muzica nu e cine stie ce big grin

| DanDannn a răspuns:

Ascuta Trooper sau Skiller. Ps. nu e cine stie ce straight face versurile astea nu prea se leaga de instrumental straight face in afara de versuri totul e ok... insa tot SKILLET E BAZA

| anonim_4396 explică (pentru DanDannn):

Eu ascult zeci de formatii..Skillet nu mi se pare cine stie ce desi stiu o droaie de melodii de la ei..Ai dreptate totusi..versurile nu sunt cine stie ce.Dar pentru o formatie romaneasca e destul de buna.

| DeathlyScream a răspuns:

Si mie imi place muzica rock :X dar nu orice de exemplu trupa asta nu prea imi place. de astea ascult eu vezi daca iti plac :) :

http://www.youtube.com/watch?v=L-3XdYpvilA

http://www.youtube.com/watch?v=YqZOYgUolC4

http://www.youtube.com/watch?v=DCbkeUxkbYc&ob=av2e

http://www.youtube.com/watch?v=RRkIQ1Djlbs

http://www.youtube.com/watch?v=2aJUnltwsqs&ob=av2n

multi oameni din ziua de azi nu stiu sa aprecieze o muzica buna sau daca e mai veche nici nu vor sa auda de ea. Dupa ei daca e bumtzi bumtzi sau manea e buna, a si imi place si mie bon jovi si mettalica. Ma bucur ca mai sunt oameni care asculta muzica adevarata;)

| anonim_4396 explică (pentru DeathlyScream):

Da bune melodiile..nu extraordinare dar bune. Cele ale lui Skillet si a lu Green Day le stiu

| TiffanyღBJ a răspuns:

Din punctul meu de vedere asta nu e muzica straight face Sorry..sau poate pur si simplu nu e genul meu de muzica si de-aia nu imi place. Adica sigur nu e genul meu de muzica big grin

| anonim_4396 explică (pentru TiffanyღBJ):

Nu sti ce inseamna muzica adevarata!

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru anonim_4396):

Posibil. Sau poate tu nu stii inca ce este muzica adevarata.
Cati ani ani?

| anonim_4396 explică (pentru TiffanyღBJ):

Eu am varsta sub anonimat.Din ruda in ruda mostenesc pasiunea rock-ului si a muzicii instrumentale..Deci crede-ma eu chiar stiu ce inseamna muzica adevarata!

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing varsta sub anonimat, tare asta!
Oricum, gusturile nu se discuta. Si eu am cultura muzicala, cu siguranta diferita de a ta. Tu ai intrebat ce parere avem, eu am raspuns. happy Nu este obligatoriu ca ceea ce iti place tie sa placa la toata lumea.
Si mie imi place rock-ul, dar altfel de rock. De exemplu Bon Jovi, Metallica.

| anonim_4396 explică (pentru TiffanyღBJ):

Si eu ascult Bon Jovi si Metalica..La cate formati rock acult....Ascult si formatii din 60-70..deci crede-ma ca sunt in domeniu..Eu ascult mult feluri de rock inclusiv felul tau de rock..Si da este parerea ta.dar mi se pare ca pentru niste romani stapanesc prea bine instrumentele..adica mi se par chiar buni.

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru anonim_4396):

happy Eu respect parerea ta, nu zic ca nu ai dreptate. Dar ai zis un lucru foarte inteligent: pentru niste romani. Adevarul este ca eu nu prea ascult muzica romaneasca tongue

| anonim_4396 explică (pentru TiffanyღBJ):

Si sa stii ca au un stil apropiat cu metalica in unele melodii..deci este acelasi fel de rock.

| anonim_4396 explică (pentru TiffanyღBJ):

Pai normal..ca daca este sa compar cu alte formatii din lume sunt slabi.dar care e formatia te preferata>?

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei bine, poate ar trebuie sa mai ascult si eu niste muzica romaneasca, poate o sa am o surpriza placuta!

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru anonim_4396):

Bon Jovi, de ani de zile. Si sincer pana acum nu am gasit nimic care sa ii egaleze.

| anonim_4396 explică (pentru TiffanyღBJ):

Iti dau o melodie buna a lui iris cu uriah heep. iris e formatie rommaneasca cum bine sti... poate iti place..http://www.youtube.com/watch?v=nmEdSqTB4B4 Iris chiar e o formatie buna

| anonim_4396 explică (pentru TiffanyღBJ):

Led Zepellin ii intrece clar...Si mai sunt formatii uimitoare dar am zis-o pasta ca d.p.m.d.v. nu e omparabila cu nimic, ..Formatia mea preferata totusi este Nirvana... uimitoare. Cele mai bune folcuri!

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, Iris sunt buni, imi place melodia, o stiu.
Da, uite vezi, pentru tine Nirvana este uimitoare, e normal, fiecare cu ce ii placewinking

| anonim_4396 explică (pentru TiffanyღBJ):

Da..la nirvana asa e.mie imi place mult stilul dar stiu ca unii nu o apreciaza.Dar scorpion sau deep purple iti plac?

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru anonim_4396):

Scorpions da. Deep Purple asa si asa.

| anonim_4396 explică (pentru TiffanyღBJ):

Si daca e asculta si instrumentalele astea..sunt super curios de parerea ta:
http://www.youtube.com/watch?v=KSY4Yi2ypno
http://www.youtube.com/watch?v=iBz4xp74smM

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru anonim_4396):

Requiem for a Dream o stiam si imi place. Pe cealalta nu o stiam dar este frumoasa.

| anonim_4396 explică (pentru TiffanyღBJ):

Imi cer sincere scuze pentru primul meu raspuns! Chiar sti muzica buna!

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e problema, poate am exagerat si eu cand am zis ca aia nu e muzica :-s
Iubesc muzica, dar muzica de calitate. Nu gen lady gaga sau justin bieber, manele sau alte chestii din astea laughing
Imi place si muzica clasica..depinde de starea de moment, asa imi aleg mereu ce sa ascult happy

| anonim_4396 explică (pentru TiffanyღBJ):

Da ai dreptate..era o intrebare pe TPU gen"ce poti avea mai bun de facut decat sa mergi la concertul lui Lady Gaga" laughing am raspuns "sa speli veceuri" laughing)Dar oricum acolo cred ca ai exagerat putin..nu ti-o placea dar trebuie admis ca are niste slolo-uri de chiatara bune....in fine..Cat despre justin bieber nu am nimic cu el da ma enerveaza rau stilul lui...Si pe selena gomez o credeam mai serioasa dar cand s-a cuplat cu ala laughing)in fine si de voce are voce buna.dar din pacate pentru el e voce de femeie..Despre manele nu e nimic de zis.E muzica care ma enerveaza cel mai mult!

| anonim_4396 explică (pentru TiffanyღBJ):

Dar cati ani ai?

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai........si eu am varsta sub anonimat laughing

| anonim_4396 explică (pentru TiffanyღBJ):

laughing daca spui tu spun si eu promit.

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing eee, varsta nu e asa de importanta, dar uite, am 30 de ani.

| anonim_4396 explică (pentru TiffanyღBJ):

Ahamlaughing))Lol eu am 17...Sarutmana!

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru anonim_4396):

laughinglaughing nici o sarutmana! ca nu sunt asa babuta laughing

| anonim_4396 explică (pentru TiffanyღBJ):

Bine..va inteleg.Dar este doar respectul meu pentru dumneavoastrahappy

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, respect dar asta nu inseamna ca trebuie imi vb cu dumeavoastrawinking
stiu ca pe site-ul asta majoritatea sunt in jurul varstei tale; am ajuns aici din intamplare si am vazut o gramada de intrebari...m-am gandit ca in timpul meu liber as putea fi de folos unor adolescenti.

| anonim_4396 explică (pentru TiffanyღBJ):

Sunteti un model demn de urmat..In fine nu este chiar asa..eu am stat mult timp pe categoria religie si va asigur ca acolo sunt persoane si de 50 de ani multe care se contrazic..In fine..la cat de mult mi-am petrecut timpul acolo..Deci sa nu credeti ca sunteti singura babuta printr-o mare de copilasihappy

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing asa, acum sa simt mult mai bine.
Da, era mai devreme un conflict la religie, ceva cu biblia, m-am lasat pagubasa pana la urma laughing
Noapte buna happy

| anonim_4396 explică (pentru TiffanyღBJ):

Nb.daca mai ai vreun conflict te ajut cu mare placere doar sa imi spui..ca poate mai stiu cate cevla la cate luni de-a radnul m-am contrazis cu aia.

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru anonim_4396):

Merci, asa o sa fac. happy

| anonim_4396 explică (pentru TiffanyღBJ):

Imi accepti si mie cererea de prietenie pls?happy

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru anonim_4396):

Hahaha! Bun raspuns la intrebarea cu lady gaga.
Da, am exagerat un pic, recunosc.
happy

| Esial a răspuns:

Buni instrumentisti dar vocalul nu satisface chiar daca e oarecum mai deosebit. Daca esti unic, nu esti neaparat si folositor.Doar o opinie, nu sariti cu topoarele pe mine.

| anonim_4396 explică (pentru Esial):

Asta e si parerea mealaughing nu sare nimeni cu topoarele pe tine stai linistit laughing

| Andreyutza01 a răspuns:

Nu stiu care e parerea altora, poate tie iti place dar mie una nu prea