| Sqwiz a întrebat:

Deci am si eu 4 boxe din alea mici de la Myria si ele normal aveau mufa din aia jack care am taiat-o jos ca sa le pot conecta la o statie. Acum cand le dau la maxim fac un sunet din alea distorsionat si urat, tin sa mentionez ca pe toate le-am legat impreuna, dintr-o boxa plecau 2 fire, in total 8, si le-am legat intr-o rigleta 4 si 4 si din rigleta plecau 2 fire mai groase ca sa imi fie mai usor sa le conectez la spate. Este ceva ce pot face sa ca sa nu se mai auda asa cand le dau la maxim?

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Pai cum le-ai legat?
In serie sau paralel?

| Sqwiz explică (pentru danbnz):

In serie

| Sqwiz explică (pentru danbnz):

Boxele astea la statia lor originala se auzeau foarte tare ca si sunet fara bruiaje numa ca statia aceea s-a ars si era pe baza de jack.