| valy a întrebat:

Deci.as dori si eu sa ma exprim.
Nu am mai vazut in viata mea atata tampenie pe lumea asta precum am vazut de curand.
De unde mai oameni buni daca asculti manele esti cocalar sau pitipoanca si neaparat esti rrom.si de unde pana unde stilul de muzica dovedeste inteligenta?
Ok nici eu nu sunt de acord ca manelele gen ca am bani de sparg bancile.si masini si mai departe. dar sunt multe manele frumoase.
Dar eu totusi eu nu inteleg de unde pana unde cei ce asculta rock sau alt gen de muzica sunt mai inteligenti.
Aratati-mi studiu si analize facute daca asculti manele esti rrom.eu ascult manele si iti arat acte cum, ca sunt Roman din vechi strabuni.si daca am face competitie tu cu mine te asigur ca ai de pierdut
Si de unde pana unde maneaua are text vulgar si melodii de copii intarziati mental?
Si toate le gasiti pe acest link minunat
http://www.TPU.ro/......te-manele/
Si inca ceva. cei care nu agreaza manelele.cand merg la distractie.la o nunta...majorat.botez.ce se asculta? cumva rock si nu stiu eu?
Ati putea sa imi raspunde-ti la aceste intrebari daca tot sunteti mai inteligenti?

Răspuns Câştigător
| Pheno a răspuns:

Bun frate, vad ca te simti deranjat la corason daca cineva se ia de stilul tau de muzica, asta e specific manelistilor, sa va doara la ce va zic "dusmanii". zi'mi si tu o manea care transmite un mesaj. hip hopu' transmite un mesaj, rockul transmite stari si sentimente, dar cand il auzi pe guta si pe mai stiu eu cine cu "oh printesa mea, oh masina mea, oh valoarea mea, si dusmanii ma dusmanesc, banii nu se mai opresc" sau ce pana mea mai contin manelele voastre. CE AR TREBUI SA INTELEGEM DIN ASTEA? cultura?! e un stil foarte tampit de a face dintr'o propozitie analfabeta o MUZICA.

si eu la o "distractie" (alt termen manelist) ascult ce imi PLACE, altfel nu e distractie, oamenii care zic "eu nu ascult manele dar cand e chef tare bine merge" sunt cei mai retardati de pe planeta.

si la majorat la fel. cine zice ca daca e o ocazie speciala trebuie sa asculti tampeniile alea? eu uite ascult rock la 'distractii', la majorat.la botez pot sa ascult populara romaneasca, nu **** de rrom.

mai ai sa'mi raspunzi la asta?

34 răspunsuri:
| Domyno a răspuns:

Nu mersi, nu vreau sa mor de plictiseala... te rog.

| Sconcsiş a răspuns:

Man, nimeni nu zice ca maneaua este muzica ascultata de rromi. Este muzica (virgula) cantata de rromi. Cele mai multe.

Nu toate au text vulgar, dar alea cu "sa moara dusmanii mei" ce sunt?

Uite, la nunta, botez, majorate etc se asculta ori ce-i place celui care organizeaza, ori piese care nu supara pe nimeni. Adica nu hard rock, house, manele, punk.
Exista muzica (virgula din nou) care nu poate sa-ti displaca. Poti sa spui ca nu o iubesti dar, sa nu-ti placa nu se poate.
Asculta tu Anastacia, Michael Bolton, ABBA, Brian Adams, Avril Lavinge, Beatles, Jason Mraz etc.

Mai gandeste-te odata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi plac manelele! pa pup

| thegreatgatsby a răspuns:

Ma abtin sa raspund laughing

@Andra4u hai ma laughing credeam ca gasesc un John Lennon pe linkul tau. dar nu! Bruno fuckin Mars!

Nu ma intelege gresit. il ador!