| OricePentruTine a întrebat:

Am vreo 3-4 prieteni la liceu si toti au prietena, si eram eu intr-o zi la unu' dintre ei, eram la pc. Si mi-a zis ca trebuie sa vina gagicasa la el. El asculta manele si rock, si house, dar ii plac si manelele, si mi-a zis sa nu ii zic lu' gagicasa ca asculta manele ca poate se supara pe el, am zis ok si pana a venit gagicasa mi-a aratat o melodie d`alu' salam (Eu ascult mai mult hip hop si house, dar cateodata ascult si pe salam pentru ca imi plac melodiile alea live care le face la nunta. si cand a venit gagicasa a oprit imediat boxa.

Ce-i asa rau sa asculti manele?
Au ajuns astia de la mine din clasa sa se fereasca de alti prieteni de-ai mei, ca cica aia nu asculta manele si daca aia stiu ca ei asculta dup'aia le zic cocalari.

Ce-i cu asta? nu am voie sa ascult manele? Pana la urma si maneaua e muzica, si mie imi place, chiar daca sunt facute de tigani!

Voi ce ziceti? straight face

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Lumea e cam proasta daca critica anumite melodii dar le poti zice vorbe care ii ating la inima gen: oi asculta eu manele dar tu asculti toate tampeniile si habar n-ai ce e viata.

1 răspuns:
| Emil1949 a răspuns:

Ba ai voie sa asculti orice vrei. "Pana la urma" si ragaitul e un fel de muzica ce pare sa placa unora...Dar nu se asculta la Atheneu!