| GsvMcmxc a întrebat:

Deseara la ora 21:00 in Silver Church va avea loc lansarea ultimului material solo a lui Cedry2k numit "Identitate,, si retragerea "Poetului din Berceni,, din industria muzicala.Care ascultati Cedry2k? Ce parere aveti despre retragerea lui? Este cineva pe aici care o sa participe deseara la acest eveniment?

Răspuns Câştigător
| OMarmotaO a răspuns:

Nu,mi-am dorit si imi doresc sa fi putut merge la concertul sau dar nu pot.Din pacate se retrage o legenda a rap-ului romanesc. Daca el considera retragerea cea mai buna solutie pentru el, il sustin, oricum ne-a lasat atata muzica, atatea piese cu mesaj puternic, cutremurator si greu de inteles.Pe mine Cedry2k ma format intr-un fel sau altul, m-a facut sa vad altfel lumea care ma inconjoara si tot ce se intampla in Romania si nu numai.Totusi,nu ma bucur de retragerea lui,pleaca o ''bucata'' mare din rap-ul romanesc si nu sunt multi ca el,nu e nimeni ca el,mai raman asa putin cei care,chiar fac rap [Chimie,Dragonu' si mai sunt cativa,ii numeri pe degete.], ma intreb ce se va intampla cand se vor retrage si ei.ce se va alege de rap.vor ramane doar cei care recita versuri, fara sens, fara mesaj la infinit, ca na place la ascultatori.Mare om Cedry2khappy

| GsvMcmxc explică (pentru OMarmotaO):

NIci eu nu am reusit sa ajung in Bucuresti.Sigur voi fi prezent in Timisoara.Mare om Cedry2k.Am avut ocazia sa stau si 30 de minute de vorba cu el personal in Timisoara.Foarte putini apreciaza munca acestui om si inteleg cu adevarat mesajele pe care vrea sa le transmita prin muzica lui.Am reusit sa pun mana pe albumul ''Identitate,, in original deja si pot sa-ti spun un lucru ce era evident, ca ''Cedry2k,, nu dezamageste niciodata. Cedry2k face arta si o dovedeste inca odata daca mai era nevoie.Cine nu se abate de la drumu lui si nu se strica la cur nu o sa fie apreciat dupa meritele cuvenite.Au inceput si ''Doc,, ''Deliric1,, incet sa se strice si o sa ajunga amandoi ca Guess Who si Puya in viitorul apropiat.Cu melodia aia ''Sar catele,, si-au batut joc de propria lor imagine mi dor de vechiu L ''Doc,, si ''Deliric 1,, cei din C.T.C.Mai imi ramane ''Raku,, ''2012,, ''Dragonu,, ''Sisu,, ''Chimie,, ''Carbon,, ''Aforic,, si ''Vlad Dobrescu,, insa nimeni nu o sa fie niciodata ca ''Cedry2k,, in ''Rap-ul Romanesc,, Tot ''Cedery2k,, o sa ascult si o sa prefer in continuare.

| OMarmotaO a răspuns (pentru GsvMcmxc):

Si eu am ramas socata cand am ascultat piesa ''Sar catele'', parca nu ii recunosteam, dar stii cum e nu multi rezista in fata banului.Da din pacate si eu sunt din Timisoara si nu am putut merge la concertul sau, dar daca vine in oras sigur voi fi prezenta.

| GsvMcmxc explică (pentru OMarmotaO):

O sa vina in Timisoara, pentru ca o sa sustina un ultim turneu pentru promovarea ultimului material solo ''Identiatate,,.Da o sa vina Timisoara se afla pe lista oraselor din turneu.