| Gravewave a întrebat:

Dintre Gibson si Jackson. care firma face chitari electrice mai faine?

3 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Ambele firme fac chitari faine, depinde ce fel de chitara cauti tu.

| Thunderstruck a răspuns:

Nici nu merita comparate. Gibson sunt printre cele mai tari firme de chitare, in timp ce jackson...sunt doar jackson, nimic special. Nu-mi plac jackson-urile dupa ce-au fost cumparati de fender. Prefer gibson-ul si pentru metal, si pentru blues, si pentru rock, si pentru jazz.

| Wøodenpints a răspuns:

Gibson, clar. Și nu-s absolut deloc subiectiv.