| Insurgent a întrebat:

In pitesti se pot gasi chitari electrice dar dinacelea alb ca negru adica ceva de genu http://www.anunturigarla.ro/......e_9948.htm daca da cam cat ar fi pretul si care firma credeti ca ar fi mai buna :D >?

Răspuns Câştigător
| CosmicKarma a răspuns:

Ala este un Squier, probabil Bullet, e pe la 475 lei la magazinele din Bucuresti.
Firmele mari de chitari sunt Fender, Gibson, Ibanez sau Jackson. Fiecare dintre ele are si serii mai slabe pentru incepatori. In general, fereste-te de Harley-Benton, Hora sau Stagg. Daca esti incepator, iti recomand un Squier sau un Ibanez, poate la pack, cu tot ce ai nevoie, amplificator etc.

1 răspuns:
| laurentiu a răspuns:

Da gasesti, firma nu conteaza, preturile difera, cea obisnuita e intre 3-6 mil iar aceasta care spui tu e 10 mil sau mai mult!