| anonim_4396 a întrebat:

Doamnelor si domnilor, va ofer lumina. Ascultati, priviti si luati aminte
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
Ce parere aveti de... Pink Floyd?

7 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Am văzut The Wall de două ori la rând, a fost unul dintre filmele care m-au impresionat enorm, unele lucruri nu se schimbă...doar culorile şi simbolurile de pe steaguri...

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Bro, mă refeream la mentalitatea totalitară, la intoleranţă, la spălarea creierelor prin propagandă, la agresivitatea "furnicilor" din muşuroi...astea nu se schimbă, fie că vorbim de nazism, de comunism, de neo-nazism, de comunism cu faţă umană...

| JeSa a răspuns:

"oferi lumina":Otonguece glumalaughing; pai de Pink Floyd, am o parere "progresiva"rolling on the floorprecum ceea ce si canta; prezinta, un rock progresivtongue

auran
| auran a răspuns:

Saracii manelisti... uite aici una http://www.youtube.com/watch?v=qxUZUnRwH7s&feature=related

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aqualuna, baietii astia au fost mereu geniali. Iar "the wall" mesajul este clar...winking