| anonim_4396 a întrebat:

Dupa parere voastra ce se va intampla cu rockul in Romania in urmatorii ani?

6 răspunsuri:
| LastChance a răspuns:

Sunt aproape sigura ca in 20-30 de ani nu va mai fi.

| Bogdanux a răspuns:

Eu sper sa nu devina comercial ca celelalte genuri, ci sa incerce sa ramana in cea mai mare parte "oldschool" (fac referinta la trupele care deja sunt).

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Eu cred ca va deveni din ce in ce mai popular pentru ca am observat ca toti mai multi au inceput sa asculte rock iar cel din tara la noi a devenit mai popular.Lumea a inceput sa se sature de manele sa se da pe rock mai mult deci raspuns final va deveni mai popular. mersi

| LadyInBlack a răspuns:

Sunt o persoana optimista, sper sa evolueze. laughing Dar e vorba de Romania si asta ma face cam pesimista, nu cred ca mai e mult si singurele melodii rock romanesti pe care le vom mai auzi vor fi in casti (dintr-un playlist), nu la concerte. Desigur asta daca te-ai referit la soarta rock-ului romanesc. Daca e vorba de cel de afara atunci am incredere ca va mai exista si in urmatorii ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt foarte sigur ca rockul nu va muri niciodata, aici in Romania, cat si peste hotare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Auuu. Dacă o să se oprească toate clubărelile, ar avea ceva șanse să devină mai cunoscut și ascultat. Însă parcă e mai bine așa, decât ascultat de toți cocalarii.