| methamphetamine a întrebat:

De ce nu este promovat punk-rockul in Romania?

Răspuns Câştigător
| SaintJimmy a răspuns:

Fiindcă n-ar mai fi loc de Inna, Guţă, Justin Bieber şi Miley Cyrus.
Şi fiindcă piţipoancele, târfuliţele, cocalarii şi celelalte specimene n-ar putea să se rupă-n dans în cluburi pe melodii punk-rock.
Trist, dar adevărat. Românica e plină de astfel de specimene.

10 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Pentru ca traim intr-o tara de prosti.

Răspuns utilizator avertizat
| HardcoreCountry a răspuns:

De ce ii numiti pe cei care nu asculta genul asta de muzica cocalari?
Eu nu sunt asa, stiu si engleza si romana si totusi nu-mi place genul acesta de muzica. Care e problema? Fiecare cu gusturile lui. Dar asta nu inseamna ca cei care nu sunt ca voi sunt cocalari sau piţipoance sau oricum.

| sceptic a răspuns:

Nu e Romania destul de emancipata ca sa accepte.

| BringMeTheHorizon a răspuns:

De prosti cred ...sunt destui oameni care asculta aceste genuri. si daca nu au in tara lor asculta de la altii.Ma crezi ca nu stiu ce exemplu dau manelele, pe cand un rock sau punk, sa zicem greenday in 21 guns wake me up when september ends s. a. m. d. ai ce invata din alea nu porcarii d-astea de la noi bani femei si minte ioklaughingeu mai mult ascult hard rock death core.si unele mai lente care chiar imi plac.big grin

| Ceylan a răspuns:

Nu este promovat deoarece se crede ca muzica asta are influente negative asupra adolescentilor.

| lifeislife a răspuns:

E chiar naspaaaaa ca nu e promovat, adica sunt o gramada de cocalari si manelisti si de aia ...si eu vreau sa fie promovathee heeadica ascult numai rock si imi place dar cine intelege asta frate?straight facecocalarii tot cocalari raman din pacate:-s oricum this is life...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu ii numeste cocalari pe cei care nu asculta genul asta.Noi ii numim cocalari doar pe manelisti si acei inculti care cred ca rockerii sunt satanisti sau nespalati.Si romanii sunt foarte inchisi la minte, daca nu ar fi existat comunismul poate ca si noi eram mai emancipati. Dar din pacate tot ce stiu romanii sunt manele, OTV si carne de porc.

| phantom123 a răspuns:

Traim in Romania unde se promoveaza prostia cu multi ei reprezentati.

| Jianu_Oliviu_1997 a răspuns:

Din cauza manelistilor (trebuie distrusi)