| WhiteWolf7 a întrebat:

Dupa parerea voastra, care este cea mai buna melodie death metal?(bineinteles intrebarea se adreseaza doar rockerilor)

9 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Sepultura-Roots Bloody Roots/Children of Bodom-Are You Dead Yet?

| LastChance a răspuns:

Aveţi cu toţii ceva cu Canibal Corpse? rolling eyes
Nu cred că aş putea să spun care e cea mai bună melodie death pentru că nu am ascultat toate melodiile death (ar fi aproape imposibil).
Am să-ţi spun care-mi plac mie, adică toate de la Children of Bodom şi Amon Amarth.

| LastChance a răspuns:

@darkempire, ştiu, chiar nu trebuia să-mi spui, dar asta înseamnă că nu fac parte din death metal?

| TheDarkEmpire a răspuns:

@LastChance Amon Amarth si COB sunt melodice.
@MetalChurch Si eu ma dau in vant dupa Painkiller-u' de la Deathoh go on

| WhiteWolf7 explică:

Da, trebuie sa recunosc am formulat intrebarea prost, pentru ca nu poti cere asa ceva.e ca si cum ai cere cea mai buna melodie Black Sabbath.sorry, in cazul asta puneti melodiile care va plac voua, si ca sa-mi raspund si eu, prefer Death(mai ales imi place la nebunie coverul dupa Painkiller al lui judas Priest).

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Amon Amarth - Guardians OF asgaards cu siguranta

| OmletteDuFromage a răspuns:

Cu siguranta make them suffer de la cannibal corpse si as mai zice si puritania, dar e mai mult black (melodic death) asa ca lasa

| RockaruL a răspuns:

Cannibal Corpse-make them suffer cu sigurantawinking

| kRedhead a răspuns:

La mine sunt două...
Cannibal Corpse - Make them suffer
şi
Six Feet Under - Shadow of the Reaper
happy.