| 六兆年と一夜物語 a întrebat:

După voi, care este cea mai bună trupă rock/metal care cântă şi în ziua de azi?

7 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Dacă cineva are impresia că există o trupă care să poată fi numită "cea mai bună", e idiot.
Trupele bune sunt bune doar la anumite categorii. De fapt, în asta constă și unicitatea fiecăreia.

| svartirhimnar a răspuns:

Ar fi multe...
Megadeth, Motorhead, Black Sabbath, Metallica şi lista poate continua.
Aici vorbim de trupele vechi, nu alea din care s-au fondat după 1990.
Că aşa putem menţiona Children of Bodom (cântă din 1997, chiar dacă s-au format în 1993), Dimmu Borgir (tot din 1993), Nightwhish (1996) etc.

| Dragosdoar a răspuns:

Dupa parerea mea nu exista cea mai buna trupa rock/metal, exista cele mai bune trupe care sunt multe:Iron Maiden, Megadeth, Manowar, Slayer...

| Fantastic7 a răspuns:

Există mai multe cele mai bune, părerea mea se mai schimbă din când în când, deocamdată preferata mea este Dimmu Borgir.

| CălinPL a răspuns:

IronMaiden

| Brofist a răspuns:

Best ones : Linkin Park love struck

| Alexutza16 a răspuns:

Pai exista mai multe,Metallica, Motorhead,Megadeth,Slayer,Uraiah Heep,Guns N' Roses,Kiss,AC/DC,Black Sabbath, Iron Maiden, Van Halen, Motley Crue, ...primele 3 formatii ale mele preferate sunt : Guns N' Roses, Kiss si Metallica...dar tot ce tine de rock/metall imi place! \M/