| Cristi29 a întrebat:

E o fata care a inceeput sa ma ignore si...
Vreau si eu versuri de dragoste
FUNDA

1 răspuns:
| Roxxxannna a răspuns:

Suferi sad? trist. uite cateva : ~Astept cu nerabdare sa intri pe mess

Ori m-ai trecut pe invizibil ori tu chiar nu intri des

Da\' nu-mi fac griji, stiu ca nu lasi s-aleaga altii in locu\' tau

Si stiu ca nu e loc de altii in jocu\' tau!~
2.Imi aduc aminte,
Fata aia cuminte.Capabila s`arate`
Atatea sentimente curate
Acea dragoste de liceeni
Acel prim sarut
Acea plimbare de manaSi`o`mbratisam, si`o sarutam
Si`i spuneam ce`o mai iubeam.
3. Dabea astept ziua`n care vei veni, plangand la mine spunandu`mi: Iarta-ma! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Eroare Pa!winking~
4. Zambete false, priviri pline de ura, Cuvente aruncate`n vant Minciuna, Si toate fara nici un motiv, Am gresit. Am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferentzaa!winking~
5. ~Poate ca acum realizezi ca intr-adevar m-ai iubit,Insa e prea tarziu, dati seama c-ai gresit, Iubirea pentru tine era un fel de joc usor, Acum ai vrea sa fie bine, dar ranile-inca dor!smug~
6. ~Cine te iubeste, te cauta, Cine te vrea, iti spune, Cui ii este dor de tine, te suna, Cine nu. NU. e simplu!~
7?-Acum ecoul tau iti spune asa: "Chiar daca`ai puterea s`ascunzi, ti`e inca dor de ea!~
8. •° Mai stii? Iti placea s-o vezi razand! Ea tot cu zambetu` a ramas tu tot cu ea in gand : x!~
9. Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla, dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu`i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte!~
10. ~Pentru ca`i doar o pustoaica. Crezi ca stie ea ce vrea?`Stie sa-l manance pe tasu`de bani, Lasa sa mai treaca cativa ani, sa vezi ce buna se face ea smug`O sa spui "ahh, ce na`s da sa fie`a mea!?~
11. "Desi tine la el il face sa sufere si greseste mereu…el o iubeste si o iarta mereu; x!~
12. ~Zambesc prosteste cand ma gandesc la tine si ma intristez cand stiu ca esti suparat pe mine!~
13. E inocenta arata ca poate sa treaca peste, peste TOT ce i`ai facut, ai lasat`o cu inima franta pe tine nu prea te-a durut dar in mintea ta : "Ba, oare trebuia?" ~
14. AI Sa PlAnGi Mai tArZiU cAnD ItI vA Fi GrEu ai vrea sa ii zambesti dar n-o sa ai tupeu.ai vrea sa dai timpu; inapoi. Unde? in trecut.si-ai sa plangi mereu cand te gandesti la ce-ai avut!~
15. Si'imi vad de treburi, ca oricum viata merge'n suturi
Am cazut - m-am ridicat - invat noi moduri sa ma scutur.
Invat sa ma bucur mai des si fara ajutor,
Ca am probleme mai ales - imi zic "Mai da'le'n mortii lor"!winking ~
16. ~Nuu` voi putea vreodata s` uit ce`a fost, Iar lacrimile acum nu` mai auu` rost, As vrea s` pot macar 0 clipa s` te uit, Chiar sh acum dup` atat timp imi amintesc, Chiar sh acum dup` atat timp m` gandesc, De ce nu` pot s` te uit? Ink` te iubesc! ~ Sper ca te-am ajutat cu ceva :* funda? puppy dog eyes :d