| ΔH a întrebat:

E usor sa inveti sa canti la chitara?
De unul singur, nu cu profesor.
Rog sa-mi raspunda numai cine stie sa canta la acest instrument...

4 răspunsuri:
| morphin a răspuns:

Depinde ce fel de chitara adica daca esti incepator si exersezi pe una acustica sau clasica nu-i greau dar daca incepi direct pe electrica e greu ca dracu! (crede-ma eu am inceput asa! laughing).Dar sa incepi sa inveti acordurile, bataile ritmice, sa inveti sa-ti acordezi chitara sau sati cumperi ceva dar totusi un pic ai nevoie de un prieten care sati zica bai nu-i bine asa. Eu cel putin cred ca ai sa te descurciwinking. Baftawinking

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Salut!
E foarte simplu, trebuie sa stii notele; DO MAJOR RE MAJOR FA MAJOR etc.
In plus, trebuie prima data sa fie acordata chitara,sa ai si pana,si chitara sa fie acustica!
Iti spun sincer,ca eu am invatat singura notele si sa cant la acest instrument, iti trebuie foarta multa practica, foarte mult!
dar o sa te plictisesti de chitarawinking.

| bya97 a răspuns:

La mine la scoala profu de muzica face ore de cor si chitara si altele si te-nvata rapid

| Stefana98115_8214 a răspuns:

Eu fac singura chitara de doi ani si iti zic sincer ii simplu trebuie doar sa ai ambitie