| yloveyou1 a întrebat:

Eu aveam o melodie pe o caseta cu brasoveanca doar ca era cu versuri... Incepea cu un nechezat de cal si pe urma spunea unul AZi e nunta mare-n sat, vecina s-a maritat, am plecat sa ne distram pana maine sa dansam. si ne-am pus la masa mare cu vin mult si cu sarmale zi de vara pana seara oaspetii se imbatara NANANA NANANA ginerica nu mai bea NANaNA NANANA prinde fata n-o scapa NANANA NANANA iti furam mireasa ta LALALALALA hei unchiule fuge porcu prin gradina O Doamne strica zarzavatul BAdita nu mai bea ai grija de mandra ta ai grija nu o lasa ca voi fi nevasta ta tinete badita bine joac-aproape langa mine tinema ca ei ma fura si ramai cu destu-n gura NANANA... si la final se incheie tot cu un nechezat. Nu stiu de cine era cantata.ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| Anutsa24 a răspuns:

Etno o canta. am avut si eu caseta. cum se numeste melodia nu mai stiu, dar ei o canta

| yloveyou1 explică (pentru Anutsa24):

Melodia era : country boys-brasoveanca