| dnsmnl a întrebat:

Eu cant destul de bine, dar atunci cand trebuie sa cant in fata unei multimi incep sa falsez.De exemplu, la scoala, la ora de muzica, am cantat atat de fals ca mi-a venit sa plang. Exista vreo explicatie pentru asta?

Răspuns Câştigător
| alecsandor a răspuns:

Buna Denisa, nu ai de ce sa-ti faci griji, e perfect normal pentru oricine la inceput. Pana si Celine Dion spunea ca avea nevoie sa-si imagineze ca e in sufragerie si canta pentru fratii si surorile ei atunci cand se afla in fata a 10. 000 de oameni. Cam mare sufrageria, nu? happy Pentru inceput, canta in fata celor cu care te simti confortabil: parintii, prietenele, o verisoara etc. Incearca sa repeti acasa piesele, antreneaza-ti vocea si, pe masura ce tehnica ta va evolua, vei avea mai multa incredere in tine. Priveste-te si studiaza-te in oglinda atunci cand canti: e ideal sa ai o atitudine increzatoare si relaxata, fara a uita sa fii in acelasi feeling cu piesa. Mult succes!

4 răspunsuri:
| Majj a răspuns:

E perfect normal. Emotiile. Mai multe aparitii in fata unui public variat, vor rezolva aceasta problema! Succes

| ina a răspuns:

E simplu.Ai trac.Adica iti e frica sa te afisezi in fata unui public si, implicit, nu poti duce la bun sfarsit sarcina care trebuia sa le-o prezinti (in cazul tau, sa canti)

| cristinela a răspuns:

Ai emotii.Incearca sa inchizi ochii si sa iti imaginezi ca esti singura.

| Antonimu a răspuns:

Emotiile happy