| madymede a întrebat:

Hey, frumosii mei! :* Acum am alt ceva sa va intreb, nu din dragoste big grin. Eu ador sa cant si mi s-a spus de la multi prieteni ca am voce. Dar problema e ca profa de muzica ( toti din scoala o urasc si o injura ) mi-a zis : " Nu ai voce! Pentru binele tau si al meu ar fi bine sa lasi muzica dracului si sa te apuci de altceva, nu stiu, de exemplu fa si tu injectii sau daca chiar daca nu vei putea sa te lasi de muzica du-te si canta-i la bunicata sau inchide-te in buda si cante pana nu mai poti"... Eu atunci, in acel moment am inceput instantaneu sa plang sad. Chiar m-a ranit, ceva mai rau nu mi se putea intampla! Voi credeti ca trebuie sa ii ascult "sfatul"? sad La mine nu este zi in care sa nu cant, ador asta! Deja am compus 5 piese. Va pup :* :* :* pe toti si astept raspunsul vostru.

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Ca pedagog, profesoara trebuia sa-si pastreze pentru ea impresiile.Nu descuraja si nu te necaji fata de parerile altora. Daca e pasiunea ta, continua.La un moment dat vei constata singura daca ai sau nu voce, dar deocamdata nu asta e important.Important e ca-ti place.Probabil vocea ta e in schimbare si asta poate deruta, dar fa ce-ti place.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Credeam ca exagerezi cand spui ca toti o injura si o urasc...pe buna dreptate pentru ca e o mare javra daca ti-a spus lucrurile alea mai ales de fata cu colegii tai.
Trebuie sa faci mereu ce iti place si sa nu tii cont de parerea celorlalti(nu in totalitate). Daca iti place sa canti si nu esti sigura ca ai voce, ia cateva lectii de canto si daca ai putin talent sunt sigura ca te vei perfectiona.