| mjalex98 a întrebat:

Eu un baiat si sunt putin timid. sunt la corul scolii(e tare cantam melodi moderne). nu sunt singurul baiat. dar ceilalti baieti spun ca nu am voce mai putin cateva persoane:profa de muzica colega de banca si doi prieteni.nici macar parintii nu stiu. Imi place sa cant dar nu stiu ce sa fac pentru ca daca o zic o sa rada multa lume de mine si o sa ma puna sa cant.Eu am emotii.Doar cand joc teatru cu cel mai bun prieten al meu ma simt bine si ii facem si pe ceilalti sa se simta bine. Ce ar trebui sa fac cu cantatul? SA ma las?

Răspuns Câştigător
| RecycleBin a răspuns:

Ar trebui sa iti urmezi visul, orice ar fi.si mai ales sa le spui parintilor. daca ai o situatie financiara mai buna si iti permiti, poti sa iei cateva lectii de canto.si dupa ce devii"specialist"sa zic asa, poti sa incepi sa canti singur la scoala si de fata cu prietenii. sper ca te-am ajutat. funda?

8 răspunsuri:
| zooooza a răspuns:

Nu! Sa nu te gandesti la asta.Trebuie sa ai curaj in tine. Trebuie sa iti placa daca ai public. Acei oameni vor sa te vada, iar tu ii dezamagesti? Nu conteaza ce zic ceilalti baieti.

| lolitagirl a răspuns:

Daca tie iti place sa faci asta cu adevarat.De ce sa te opresti? Pana la urma e viata ta tu decizi ce faci cu ea iar, daca prieteni tai sunt prieteni cu adevarat vor accepta cea ce faci...nu e nimic rau sa canti sau sa joci teatru xD. Sper ca te-am ajutat dar tine minte:E viata ta.winking

| ~ вα∂ вσу ~ a răspuns:

Nu te lasa. mai bine canta poate o sa castigi multe premii si poate candva o sa devii celebru happy
ceilalti spun ca nu ai voce doar pentru ca le este ciudawinking
Bafta!

| love4u a răspuns:

Nu trebuie sa te emotionezi, canta linistit, lasa emotiile de o parte.

| vaa a răspuns:

Stiu cum e sa ai emotii.
toti din jur se uita la tine.
scena se misca.
da' si cand canti.
si te ia valul.simti ca lumea e a tahappy.
urmeaza ti visul.
daca vrei si sa mai vb si te. indrum.
da un semnhappy.

| Aiwendil a răspuns:

Tu alegi. E viata ta. Dar gandeste-te putin, daca alegi teatrul, poate vei avea o sceneta unde va trebui sa canti.Sau poti sa joci teatruri unde mai mult se canta. E cam greu de ales. Dar cine stie? Teatru sau cantat? Daca ma gandesc mai bine poti ajunge la Hollywood prin ambele metode tongue.Nu regreta daca ai ales muzica si nu teatru sau invers. Ambele sunt legate de arta.Si probabil baietii care zic ca nu ai voce poate sunt invidiosi pe tine sau te urasc.Si profesoara de muzica sigur nu se inseala de vocea ta.Doar e specializata pe asta, nu? E o decizie grea. Dar orice ai alege...indeplineste-ti visul!happy Bye!

| Anonoim a răspuns:

Inregistrezate si acultate
vezi daca iti place ce auzi si ia o decizie singur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar fi cea mai buna ideea sa te lasi de cantat.Fiecare are ureche muzicala...nu ca Madonna sau Elvis dar totusi. Daca te crezi descurajat exerseaza foarte mult sau inscriete-te la un curs de canto. Spune-le celorlalti ca vrei sa excelezi in cantat.