| gemeni6226 a întrebat:

Exista cumva cineva pe aici pasionat de muzica disco a anilor 80? Daca nu va place va rog fara comentarii jignitoare deoarece des gustibus non disputandum.Eu mi-am trait tineretea in acele vremuri, daca ascult piesele respective ma simt din npu ca in acei ani.O piesa ce si azi ma pune pe jar https://www.youtube.com/watch?v=pd2Gzkkwe9Q wow wow
(e vb de muzica nu de interpreta care de fapt e un barbat si nu e vb nici de gesturile ce face care nu-mi plac, e vb doar de muzica)

Răspuns Câştigător
42 răspunsuri:
| gemeni6226 explică (pentru Excalibur09):

2011=Gotye-Sombody that I used to know; Limfao -Party rock; Of monster and Man -Little talks; Avicii-Leveles; Helene Fischer-Phenomen; JJ-still; Kylie Minogue-All the lovers; Bruno Mars -Just the way you are; I just had sex(ft Akon); The Pierces - You'll Be Mine

| gemeni6226 explică (pentru Excalibur09):

2012=Modern Paranoia -i am a bird; Michele Fugain-Comme si tu devais mourir demain; The Lumineers-Ho, hey; Passenger-Let her go; Bobby Summer-Jabba, Jabba; Adele-Skyfall; Florida-Whistle; Pink-Blow me upTylor Swift -We are never ever getting toghether; Maklemor@Ryan Lewis-Trift shopAlexandra Schmied -Happy Sommerzeit

| gemeni6226 explică (pentru Excalibur09):

2013=Elena ft Glance-Ecou; Capital Cities-Safe and sound; Alina Eremia -Daca vreau aprind o stea; Ada Kaleh-Roua diminetii; Hadouken -Mecha Love; Connect R-Mai da-te-n dragostea mea; Leo Rojas -Celeste; Kate Perry -Dark Horse; Puya-Baga Bani; Andreea Banica-N-am aer in lipsa ta; One Republic-Counting stars; Psy -Gangam Style Andra-K la meteo; Andra -Inevitabil va fi bine;

| gemeni6226 explică:

2014=D.J.Volcano-Istambul; Maxim-Sarutari criminale; Ylvis-The Fox; Aron Chupa-I; m an Albatraoz; Gorgon City -Imagination; Cochita Wurst-Rise like a phoenix Maxim-Vreau sa te... Avicii-Wake me up; Indila-Derniere chance; Mr.Probes-Wawes

| gemeni6226 explică (pentru Excalibur09):

2015=Years and years-King under your control; Jessie J-Flashlight; Duo Lipa-Be the one; Lidia Buble-Le-am spus si fetelor; Joel Adams-Please don't go; Zwette ft Molly -Rush; Major Lazer^DJ Snake-Lean on; Hindi Zahra -Any Story; Ellie Goulding -Love me like you do Adele-Helo

| gemeni6226 explică (pentru Excalibur09):

2016=Delia-Cine m-a facut om mare; Andi-Luni; The Motans-Versus; Gerard Joling-The promise of love; Sean Paul &Iolanda-Be cool; Remady and Manu-l -Another day in paradise; Morandi -Keep you safe; Mikolas Josef-Free; Armand van Helden=Wings; Inna-Rendez vous; Imany-Dont be so si

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi plac melodiile din anii 80! și eu am 15 ani!

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Eu cred ca daca o piesa este buna place indiferent din ce an este compusa si interpretata happyvezi si eu am scris mai sus ca am foarte multe piese preferate si din cele mai noi.Multumesc de raspuns.

| aumih16 a răspuns:

Mda frumoase timpuri pentru cine le-a prins! din pacate eu nu am prins vremurile alea! dar chiar si asa! ascult si eu muzica din perioada aia! si atunci ca si acum! erau gay lesbiene bisexuale etc! ce sa ii faci nu toti artistii erau normali! erau si timpurile alea mai ciudate! in sensul ca te imbracai! cu niste tinute tipatoare! plus ca atunci sa mai zic spun inca un lucru! barbatii unii dintre ei cel putin atunci aratau ca si femeile! au frizurile ca femeile! se machiau! rujau! pe langa faptul ca purtau tinutele alea tipatoare! pentru femei chestia asta era cat de cat acceptabila! sa aiba frizura feminina! sa poarte tinute tipatoare! sa se machieze! rujeze! etc! erau anii 80! asa era atunci!

| gemeni6226 explică (pentru aumih16):

Eu ma refeream strict la piese. Homosexuali si lesbiene sunt si in ziua de azi.

| aumih16 a răspuns (pentru gemeni6226):

Pai da exact ce am zis spus! eu zic spun ca nu am zis spus ceva rau! da poate nici eu n-am inteles intrebarea cred! da imi place repet si muzica din anii 80! lasand la o parte poponareala! etc! eu chiar si astazi mai ascult un depeche mode! un erasure! un pet shop boys! ce se nimereste! banuiesc ca intrebarea era legata de muzica disco! da aici pot sa zic spun! ca imi place bee gees abba ottawan! restul mai putin! nu prea sunt eu cu Diana ross! si altii!

| gemeni6226 explică (pentru aumih16):

Bine ok multumesc frumos de raspuns.