| sabin89 a întrebat:

Faptul ca "Gangnam Style" are acel numar impresionant de 'views' spune ceva despre societatea noastra. Ce credeti ca spune?

Răspuns Câştigător
| Blamely a răspuns:

Spune cât de mult a decăzut muzica dar și gusturile umanității. De la rangul de artă unde aș ridica muzica unui compozitor precum Bach sau Vivaldi, în ziua de azi se ascultă chestii pe care în vremea aia le putea compune un copil de 5 ani. (sunt convins ca unii ar putea și în zilele noastre)

| sabin89 explică (pentru Blamely):

Cum, il subestimezi pe Beethoven? Glumesc. Nu puteai si tu sa-i treci pe lista pe toti. Daca il puneai si pe el, iti ziceam de Verdi sau de Strauss. Dar, ce sa mergem pe la alde Bach, si "Live while we are young" e mult mai frumos si n-are nici pe departe numarul ala de vizionari.

12 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Cantitate vs Calitate
ma rog, "societatea noastra" asa o tine cam de pe la inceputuri, si totusi daca vrei sa asculti muzica, ai de unde alege, n-a sucombat talentul doar pentru ca grosul "societatii noastre" baga gangnam...

| Mădă0611 a răspuns:

Ca antibieberii "e" multi. Circula pe net o chestie de genul "momentan melodia Baby e cea mai vizualizata de pe yt, haideti sa-l detronam pe Justin Bieber. Tot ce trebuie sa faceti e sa ascultati cel putin x secunde pe yt din melodia Gagnam style si apoi sa dati refresh paginii pentru inca atatea secunde, si tot asa". =))
Mi-am amintit melodia cu vulpea, care era mare hit la un an dupa melodia coreeanului, si apoi de Animals, pe care doar fani Gagnam style o pot placea: https://www.youtube.com/watch?v=gCYcHz2k5x0&t=1m29s

https://www.youtube.com/watch?v=-GbiiSiT_vU&t=0m50s >:)

| Crisu a răspuns:

Ca n-au gusturi in materie de muzica?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca toti au zis numai de melodie. Daca melodia Gangnam Style nu avea un videoclip nu cred ca facea nici macar un milion views, clipul melodiei e cel care a captat atentia privitorilor.
Cred spune ca oamenii din ziua de azi le place sa-i vada pe alti cum se prostesc si se fac de ras.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai, ma lasi? Si eu m-am uitat de vreo 4-5 ori la videoclipul ala. Asta nu inseamna ca-mi si place. Clipul a facut furori datorita acelor miscari, iar melodia in sine nu e chiar atat de jalnica fata de altele comparabil la fel de populare.

O moda trecatoare pentru o societate care se plictiseste imediat.
Normal ca de
http://youtu.be/W-fFHeTX70Q?t=1h35m06s
nu te plictisesti niciodata.

| Malène a răspuns:

Ca societatea nu sta ca tine si analizeaza un bulgare de zapada si-i da foc, se distreaza.

| sabin89 explică (pentru Malène):

Te-ai gandit mult pana sa spui asta? Crezi ca eu nu ma distrez?

| tudorvl90 a răspuns:

Ca astazi nu se mai face muzica de dragul muzicii, ci doar muzica de dragul banilor...

| sabin89 explică (pentru tudorvl90):

Banii sunt importanti, trebuie sa recunoastem. raised eyebrows