| FeelsLIKEmusique a întrebat:

Fara lectii de canto, voi ce credeti ca pot face acasa, singura sa nu-mi pierd vocea? Adica ceva vocalize ceva? ce-mi recomandati? (fundalove struck) Mshappy

Răspuns Câştigător
| JustRally a răspuns:

Dap. poti sa incepi prin a face vocalize in fiecare zi, sa ai grija sa nu bei rece, sa racesti. stii tu, exista riscul sa ragusesti sad.
Sa nu iti fortezi vocea prea mult ca dupa suna ca naiba [ mie mi s-a intamplat ]. Canta melodii mai usoare dupa alea mai grele.ehh te descurci tu cand vine vorba de vocea ta presupunlaughing:d.
Succes >big grin

2 răspunsuri:
| Candy a răspuns:

Sa faci lectii acasa de canto nu stiu depinde de tine sau depinde de cate lectii de canto ai luat si asta inseamna ca poti face lectii de canto ca sa nu iti pierzi vocea nu trebuie sa tipi sau nu stiu sa faci ceva ce iti irita gatu si ca sa sune mai bine faci niste vocalize sau canti ceva.

| Denysutza27 a răspuns:

Eu cred ca daca faci acasa nu e nimic dar cel mai bine este sa iei lecti de canto asta e parerea mea (fundita)?