| phebe a întrebat:

Buna pentru cei care iau lectii de canto imi puteti da niste exemple de vocalize bune pentru voce? as vrea sa-mi lucrez vocea dar nu prea pot lua lecti de canto asa ca as vrea sa o lucrez acasa. daca ati putea sa-mi dati voi niste lectii asa raspunzand la aceasta intrebare, va rog mult, multumesc.

2 răspunsuri:
| xXxFaTiMa a răspuns:

Inceraca ceva de genul:aaaaaaaaa stii

| xyzme a răspuns:

Depinde cat te poate tine vocea. incepe cu notele din gama do major. do re mi fa sol la si do. depinde cat de sus poti duce, cat de jos poti cobori! succes.