| LarissaMouse a întrebat:

Eu am inceput sa cant de putin timp si fac vocalize acasa,nu iau lectii de canto,insa de fiecare data cand cant, asta dupa ce stau cam 30 de minue ca sa imi incalzesc vocea, incepe sa ma doara gatul.Asa mi se mai intampla si la scoala in orele de muzica.Stiti cumva de ce si ce ar trebui sa fac pentru a disparea durerea de gat? Funda ♥

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un consult O.R.L.-ist, posibil să ai o sensibilitate a corzilor vocale.
Sănătate!
Pa, pa.