| anonim_4396 a întrebat:

Freddie Mercury, vocea formatiei Queen a fost un om exceptional si un artist desavarsit. Multi il considera cea mai buna voce din toate timpurile, voi ce parere aveti?
Nominalizati alt artist care credeti ca ar merita acest titlu daca nu Freddie.

Răspuns Câştigător
| moodyblues a răspuns:

Desi nu imi place sa fac comparatii intre timbre nu cred ca voi mai auzi vreodata o voce ca asta.pentru mine si-a castigat titlul cu desavarsire.pe langa el ar mai fi robert plant, ian gillan, jim morrison, david coverdale...in fine, nu stiu de ce in opinia mea freddie e deasupra lor, poate pentru ca, queen si scorpions imi sunt formatii de suflet iar primul contact cu adevarata muzica a fost o caseta de la queen laughing

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Il ador. Si eu sunt de aceeasi parere. Fan Queen pe viata. Rock them Freddie!

| Alex >D a răspuns:

E no. 1. Pe 2 vine Pavarotti si 3. Sebastian Bach.

| mermadia a răspuns:

Va ramane un artist de exceptie! ca cea mai buna voce vi-i ofer pe:michael jackson, mark owen, gary barlow, celine dion, mandy moore, mariah carey. voci foarte bune!

| ıllılı мŭsïC ılıllı áddiCted a răspuns:

Queen :X
a fost foarte iubit si inca este :P
http://www.youtube.com/watch?v=lDckgX3oU_w

"cea mai buna voce din toate timpurile"
impropriu spus, fiecare cu ce ii place

| kr.mdy a răspuns:

Sant pentru Freddie.