| YrINaismissingtheoldTPU a întrebat:

Fundita! Sunt confuza.cate tipuri de muzica existA? adica stiu rock pop dar urban? asa scria p Utv... spuneti-mi si mie toate genurile de muzica si dati-mi si cateva exemple de melodii pentru fiecare gen.mersi:*

Răspuns Câştigător
| Inna_6545 a răspuns:

Blues - gasesti cam la toate trupelewinking
Jazz - nu am ce sa recomand ca nu imi place laughing
Dance - melodii mai noi, gen David Guetta, Inna, Akcent alea-alea
Hip Hop - recomand Flo Rida, Dr. D.R.E, T-Pain, Snoop Dog
House - Eddie Amador
Reggae - (domeniul meu) Boy George, Culture Club, UB40, Bob Marley, Ziggy Marley, Sophia George, Mad Cobra... sunt multi... o groaza!
Pop - Michael Jackson, Lady GaGa, Christina Aguilera, Pink etc.
R&B (Rhythm & Blues) - Nelly Furtado, Usher
Rock - (specialitatea mea) Led Zeppelin, Jon Bon Jovi, Iron Maiden, Metallica, Nightwish, McFly, Elvis daca preferi clasicii... sunt o groaza. toti sunt buniwinking

Rockul vine cu mai multe categorii : Punk Rock gen Avril Lavigne... metal, hard, heavy metal etc.

Si in legatura cu urban, este o combinatie dintre pop si R&B. se danseaza street dance pe melodiile urban sau bboying. big grin genul de gangsta etc... (pot recomanda aici Michael Jackson - Jam) big grin

Sper ca te-am ajutat cat de cat. :*
fundita? big grin

2 răspunsuri:
| JustMe_8048 a răspuns:

Caut pe google ...sunte foarte multe genuri de muzica...de la manele pana la jazz. rock, rock`n roll, rap, hip hop.is foarte multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haidetzi sa il cinstim pe eminescu lecturand aceste creatzii! aratatzi ca va pasa de cultura tzarii noastre http://cenacluljj.wordpress.com/eminescu/