| anonim_4396 a întrebat:

Gerard Way sau Ville Valo?

7 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Gerard,Ville are vocea prea soft.Nu stiu tu ce zici,dar mi se par chiar efeminata, bine ca o mai salveaza anumite cantece, gen Heartkiller.Nu degeaba il batuse si gagica-sa.laughingGerard imi transmite mai multe prin vocea sa, are mai multa energie pozitiva, mai multa emotie pusa in cantece.

| FucktheSystem a răspuns:

Ville Valo, adică deși nu-mi place HIM totuși nu se pot compara cu My Chemical Romance, adică HIM sunt mult mai buni.
Personal văd My Chemical Romance ca trupa care a încurajat cel mai mult curentul emo și mie îmi displac emoneii.

| FallingRain a răspuns (pentru FucktheSystem):

Hei nu jigni ca ma supar x(
Haideti inca un raspuns ca pana acum e egalitate straight face

| FucktheSystem a răspuns (pentru FallingRain):

Unde vezi tu jigniri? Am zis că mie nu-mi plac emoneii și ăsta e adevărul, de fapt nu-i sufăr de loc. Nu suport oamenii care se plâng (sau își plâng de milă) fără să facă nimic să iasă din situația în care sunt (Și e și mai rău când au de detoate și tot se vaită, niște răsfățați).
Uite o melodie care surprinde exact esența curentului emo și nu mă interesează dacă et superi, e părerea mea nu o să o ascund:
http://www.youtube.com/watch?v=tcfOnZ39zBk

| FallingRain a răspuns (pentru FucktheSystem):

In primul rand, esti si tu prins (sau prinsa ma rog) de zvonul ca MCR ar fi emo. Daca ai fi citit despre ei macar pe Wikipedia... de fapt stai ca nu ai cum, nu ai pregatirea necesara sa citesti varianta in engleza, care include toate detaliile. Oricum, daca ai fi citit-o (desi sunt absolut convinsa ca nu ai facut-o) ai fi stiut ca unii 'destepti' le mai spun 'emo' pentru ca atunci cand au inceput ei sa cante, cantau cu astfel de trupe. Dar tu nu ai de unde sa stii, ca engleza e prea grea, si romanii nu sunt in stare sa scrie o descriere completa. Nici mie nu-mi plac emoneii, dar si mai mult imi displac cei care le spun astfel celor care nu sunt. MCR nu-si plang de mila, iti plang tiewinking

| FucktheSystem a răspuns (pentru FallingRain):

Doar ca idee, mă pregătesc să dau testul Cambridge, am și bilingvul luat aproape cu punctaj maxim deci nu cred că am probleme cu limba engleză.
Dar ca informație general textele de pe wikipedia sunt editate de utilizatori și în primul rând nu știu câtă relevanță au.
Și totuși dacă ai insistat am intrat pe wikipedia și pe pagina lor ( http://en.wikipedia.org/wiki/My_Chemical_Romance ) și am apăsat ctrl+f și am scris „emo", surpriză, cuvântul este prezent de 29 de ori în articol, inclusiv la influențe și genul de muzică cântat.
Exemplu :
„The band consists of lead vocalist Gerard Way, guitarists Ray Toro and Frank Iero, and bassist Mikey Way and have a diverse sound incorporating elements of punk, EMO, glam metal, and progressive rock."
„Genres Alternative rock, pop punk, post-hardcore, EMO"
Deci zic să fii atent înainte să vorbești...

| FallingRain a răspuns (pentru FucktheSystem):

Mai femeie sau ce-oi fi, citeste articolul complet si ai sa vezi ca nu-s emo. In plus, daca ai fi ascultat macar o melodie de pe noul album ai fi vazut ca doar un nestiutor le-ar putea spune asa. Oricum, am pus intrebarea pentru ca o colega m-a rugat sa-l aleg pe unul din ei si eu practic nu am stiut pe care, nu am pus-o ca sa ma cert. Si am fost foarte atenta, ascult de doi ani si de atunci tot aflu lucruri despre ei. Nu i-am cautat doar pe Wikipedia, doar ca acesta e de obicei primul site pe care-i cauti. Hai sa nu ne certam dintr-o prostie.