| ValentinMill a întrebat:

Hay TPU cine e dragut și ma ajuta cu ideea unei piese pe muzica asta( versuri făcute de el),, why am I like this" de 5-6 strofe în română sau engleză va rog! ❤

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

In primul rand nu prea exista piese comerciale care sa aiba 5-6 strofe ca sa ai 6 strofe trebuiesc folosite versuri in catren. totusi de unde stii ca asa trebuie incadrat? piesele vin cu o anumita metrica, ritm si timp etc
Unde ritmul = succesiune organizata a duratelor sunetelor
Timpul = unitatea de baza pentru masurarea ritmului
Masura = gruparea ritmului prin bare între timpi egali accentuati

Nu cred ca iti va face nimeni versuri asa gratuit
Pe de alta parte ai un instrumental? beat sau negativ cum se mai numeste?