| DoItForPleasure a întrebat:

HEELP! Am nevoie de ajutor! Acum mai bine de un an am ascultat pe Youtube o melodie,la inceput nu prea i-am dat importanta,dar apoi m-am atasat de ea si a devenit melodia mea preferata.M-am tot uitat la videoclipul de la melodie, am tot ascultat acea piesa, si mi s-a imprimat in minte si in suflet.Prima data cand am vazut si am auzit piesa am simtit un sentiment.Va rog din suflet sa imi spuneti ce pot sa fac ca sa simt acelasi sentiment din nou, acela pe care il simteam cand am ascultat pentru prima oara piesa?

1 răspuns:
| MarianAlexandru22 a răspuns:

Nu mai poți. Cu cat trece timpul cu atât te saturi de ceva. Nu conștientul ci subconștientul face asta. Gândește-te de exemplu la telefoane. Probabil și tu ai avut primul telefon un Nokia clasic "cu butoane". Credeai că ești cel mai fericit om din lume, erai in al 9lea cer. Pe timp ce au apărut altele și tehnologia s-a mișcat rapid a început să nu îți mai placă. La fel și cu melodia ta preferată. Sper că te-am ajutat happy