| Vladutz2012 a întrebat:

Hei, ajutati-ma putin... ziceti-mi si mie niste cantareti buni, asemanatori lui Ed Sheeran sau Damien Rice. Gen de muzica de asta usoara, relaxanta, stiti voi. Mersi!winking

Răspuns Câştigător
| ceaiuldetei a răspuns:

Hai să te ajutăm puțin:

Ascultă:

Allen Stone. E tot un puști, dar cântă frumos și s-ar putea să îți placă.
Boyce Avenue - niște băieți care fel tot felul de cover-uri interesante. Fă o încercare.
Chris Thile - un tinerel care cântă interesant.
Dave Barnes - ăsta mi-a plăcut foarte mult, dar știu că oamenii au gusturi diferite. Cu toate astea, ți-l recomand cu dragă inimă. E superb omulețul.
John Mayer - un super chitarist, care cântă mișto - chiar îți las aici un concert de-al lui, poate ai să fii interesat de el:
http://www.youtube.com/watch?v=M41q4blaJ7w - John Mayer - Where The Light Is - concert integral.
Keb Mo - e bluesy : ) dar cântă simplu și fain, îți las aici un videoclip de-al lui:
http://www.youtube.com/watch?v=d-ZFg5-oaS0 - Keb Mo - Am I Wrong.
Încearcă să asculți Union Station - nu sunt musai în ce îți dorești, dar sunt extrem de ascultabili și au de toate în orchestrație.

Vezi ce te mulțumește din ce e mai sus. Sunt de calitate și merită să fie ascultați. Nu sunt mulți tineri care ascultă ce ai scris tu sau ce am scris eu. Și noutățile (oricât de vechi, de fapt ar fi), sunt întotdeauna binevenite. Fă-ți curaj și ascultă ce e scris în listă. Ai să rămâi plăcut impresionat, dacă se nimerește ceva pe gustul tău. Audiție plăcută :)

| Vladutz2012 explică (pentru ceaiuldetei):

Abia acum am reusit si eu sa ascult in sfarsit ce mi-ai scris acolo (in fine, o parte doarhappy ), ai inteles cam ce cautam si apreciez asta, voiam sa-ti multumesc personal (pe langa amarata aia de Funda). Raman dator, ca sa zic asa...happybig grin

| ceaiuldetei a răspuns (pentru Vladutz2012):

Dacă nu înțelegeam, nu ți-aș mai fi răspuns, nu? Sau ești obișnuit să ți se răspundă în sictir și la mișto de fiecare dată? : ) Să îmi mulțumești personal, a? : ) S-a notat, flăcău. Cu multă plăcere.

| Vladutz2012 explică (pentru ceaiuldetei):

Ce-i drept, comparativ cu persoanele din viata de zi cu zi, cele de pe internet pot fi de zeci de ori mai amabile si inteligente...: )