| IAmSoDifferent a întrebat:

Hei am nevoie urgent de ajutorul vostru. Am de facut o prezentare in Power Point am 70 si ceva de slide-uri si 10 melodii cum fac sa pun acele melodii sa ruleze in timp ce "se misca" slide-urlie? Adica 1 melodie gen sa ruleze la 3 slide-uri sau ceva de genul adica nu doar pe unul singur. sper ca m-ati inteles FUNDA

1 răspuns:
| LaviniuChis a răspuns:

Salut! Gasesti in Power Point optiunea Insert, iar mai apoi Sound. Selectezi sursa de unde vrei sa fie preluata melodia si iti va aparea o icoana in forma de difuzor. Daca doresti sa modifici optiunile de rulare a melodiei dai click stanga pe "difuzor" si ti se va deschide un meniu de optiuni. Acolo poti selecta volumul, daca vrei sa redea piesa continuu pana la finalul prezentarii sau cand sa ruleze (automat, click sau cand treci cursorul peste icoana). Recomandarea mea e sa nu folosesti muzica pe fundal (in afara momentelor de pauza din prezentare) deoarece audienta are tendinta de a se plictisi mult mai repede (mai ales ca ai si 70 de slide-uri). Daca totusi hotarasti sa o faci, atunci alege o piesa fara versuri (pentru a nu distrage atentia audientei de la prezentare) care sa ruleze continuu pe toata prezentarea la un volum foarte jos.
Succes!