| Crisis a întrebat:

Hei, am o problema de traducere a unui vers dintr-o melodie.
Versul e "A language spoken with spit from different tongues". Stiu despre ce e vorba, dar in romana nu prea s-ar putea traduce din cauza ca in limba noastra language = tongue. Poate cineva sa traduca in romana si sa aiba sens propozitia?

Răspuns Câştigător
| Bastet a răspuns:

O limbă vorbită cu scuipat din diferite guri.

7 răspunsuri:
| TheDarkEmpire a răspuns:

A language spoken with spit from different tongues.
O limba vorbita din radacinile a diferite (sau a mai multe) limbi.
...asa ar avea mai mult sens, depinde de interpretare.
Vers din Sacrilegious Scorn (l-am recunoscut din prima laughing ); videoclipul ca si versurile, "critica" intr-un fel Crestinismul. Cauta mai multe pe Wikipedia, daca te intereseaza.

@Bastet tongue = a human written or spoken language used by a community
PS: Pentru tine Tongue nu se refera la limbi, pentru noi dalaughing

| Crisis explică:

@DjSmoKKE, neah. Eu vreau sinonim pentru "limbi diferite". Idei?

| Crisis explică:

Mersi, Bastet. big grin

| Crisis explică:

@darkempire, da, din Sacrilegious Scorn laughing. Mi-am dat seama si eu din clip ca e anti-crestinism, dar nu stiam ce inseamna [sau mai bine zis nu puteam sa-l traduc mot-a-mot]. Mersi!

| Bastet a răspuns:

"tongues"se refera la guri, nu la limbi. diferite guri ale oamenilor

| Bastet a răspuns:

@darkempire

eu ma gandeam la limbi umane, organelaughing

| DjSmoKEE a răspuns:

O limbă vorbită cu scuipat din limbi diferite.

funda?