| AvalohAlyn a întrebat:

Hei prieteni, ce parere aveti de manele? EU LE DETEST DIN TOT SUFLETUL! Mi se par niste insulte la adresa muzicii, fac muzica de rusine, vorbesc serios.Sunt mandru ca nu ascult manele, chiar sunt foarte mandru de asta.Cum pot sa vorbesti intr-o melodie de bani,dusmani,lumizine, avioane, gagici si smecherie, mafioti si hot?
Va dau un vers de-a lui Guta:"'Eu sunt nasul nasilor toata lumea stie".Sau "Ma mananca palma stanga"(bine ca nu il mananca in fund ca ii dadeam eu un cuter sa se scarpine).Alt vers:Eu si cand mor am valoare la sicriu fac milioane". Doamne ce penibila e asta.Am ascultat manele doar sa rad de ele si cum dau de manele imi bat joc de ele si sunt mandru de asta, sunt crestin dar la manele fac exceptie.Mi se par jalnice si insulta si pentru Dumnezeu care a lasat muzica sa ne incante nu sa ne faca creierii maruntis.Mie imi fug urechile daca ascult manele, isi dau demisia si nu mai exista niciun contract de "redobandire" a lor.Sa nu mai zic ca manelistii au niste nume:Adi Minune(bine ca nu Adi Revelatie),Nicolae Guta(stiti cu ce se aseamana guta nu? Nu va zic va las in suspans),Printesa Ardealului,bine ca nu printesa Madagascarului sau a Cubei, Florin Purice, a bine ca nu Florin Scaiete sau Florin Carabus, a nu mai bine suna Florin Libelula.Sa nu uitam de Vali Tornada (Vijelie) si de "marele"Florin Salam care i se mai spune caltabos,parizer, cabanos si sunca de Praga.A sa nu mai zic ca ei fac inmormantari de parca sunt nunti, sa nu mai zic ca fac dedicatii cu sute de mii de euro cand altii mor de foame pe strada si se bucura la un covrig daruit.E o jignire pentru umanitate acest gen de muzica infecta.Ce parere aveti?

PS:Ascul pop, hip-hop(sau rapp) si dance.Si vreau sa ma apuc de ascultat putin rock.Aia muzica adevarata frate.Muzica care are un mesaj normal.Decat sa ascult manele mai bine as asculta ragaitul unor porci.Deci,va plac manelele si sunteti de acord cu ce am scris mai sus?

PS:O melodie TARE:http://www.youtube.com/watch?v=ftlqi6FtuKk ANTI ANTI ANTI!
Si va iau la misto manelelelelelelle

PS:melodia de mai sus e cantata de Teasta si e cam vulgara dar manelele merita asta.

7 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Manelele sunt niste jeguri.Versurile sunt stupide, fara rost, mare parte din ele despre "valoarea" lu' Guta.Plus ca linia melodica (nici nu se poate numi asa) e pur si simplu cretina.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu am ce explicații să dau în legătură cu manelele.Au versuri oripilante, o linie melodică stereotipică și foarte simplă, e o infecție.E o muzică incultă, după cum se afirmă. Maneaua este un puroi otrăvitor în domeniul muzical.Nu că aș încadra această formă de comunicare cu maimuțele în categoria muzică.

| AvalohAlyn explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Merci mult pentru opinia ta
Sunt 100% de acord cu tine nea freza brunetalaughing

| AvalohAlyn explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Ma bucur ma freza bruneta ca nu asculti Caltabos si Copilul de platina.

| Earthroot a răspuns:

Nu ascult mai deloc muzica romaneasca, deci cu atat mai putin manele.Ma deranjeaza la ureche cand cineva le pune la telefon, pe strada sau in mijlocu de transport in comun, parcuri, etc...

| TroubleWoman a răspuns:

laughing ce ciudatel de 18 ani esti tu smug. Nici mie nu-mi plac manelelewinking

| Rafael546 a răspuns:

Ai venit tu aici sa ne scrii noua ca tu detesti manelele. Daca nu iti plac manelele nu trebuie sa spui la toata lumea ca nu iti place. Uite mie imi plac manelele si sunt mandru ca ascult.