| ydcgderimonxiiducbrn a întrebat:

Am o mică dilemă laughing
Vreau să dau la liceul de arte din Râmnicu Vâlcea şi nu ştiu ce medie îmi trebuie pentru intrare. Şi am auzit că se dau tot felul de probe (vreau la muzică). Dacă e cineva le aici care a terminat liceul sau e trecut de clasa a 9a m.aş bucura să îmi spună laughing

Răspuns Câştigător
| doctorAnswer a răspuns:

Bună! Pentru a intra la un liceu de arte nu ai nevoie de media de la examenul național.
Se dau probe, în cazul tău la muzică. Dacă le treci ai intrat.
Atenție! Probele se dau în timpul anului școlar, înainte de examen. Și tot înainte de acesta vei afla dacă ai intrat sau nu.