| Metalheadforever666 a întrebat:

Asta-i prima mea intrebare si suna cam asa:Care credeti ca este cea mai tare trupa rock/metal din istorie(argumentati) si care este preferata voastra? Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| JohnnyWylde a răspuns:

Nu exista "cea mai buna trupa" deoarece nu exista doar un gen de metal sau doar un gen de rock, exista foarte multe iar formatiile ce canta genuri de muzica diferite nu pot fi comparate, exact cum nu poti compara Metallica cu Eminem si in plus fata de asta, nu exista criterii pe baza carora sa poti face o comparatie. Favorita mea este Avenged Sevenfold dar ascult foarte multe trupe printre care Metallica, Shinedown, Godsmack, Dope etc.

11 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Una dintre cele mai influente trupe din istorie, poate chiar cea mai, este Black Sabbath.
Cred ca ei merita titlu' de cea mai "buna" trupa din istorie.

| Metalheadforever666 explică (pentru RockNbeer):

Sa stii ca este cea mai influenta trupa din istorie si plus ca ei au inventat heavy metalul.

| Duucu a răspuns (pentru Metalheadforever666):

Eu continui să cred că Steppenwolf au inventat heavy metal-ul.Iar abia apoi Black Sabbath.

| RockNbeer a răspuns (pentru Metalheadforever666):

N-as spune ca ei l-au inventat, de fapt...nu exista o singura trupa ce a lucrat la crearea lui, exista o gramada de artisti de blues care daca i-ai asculta azi ai spune ca cantau heavy metal
https://www.youtube.com/watch?v=u4yWlPrJHjo
1969,primul album black sabbath a iesit in 1970

| Metalheadforever666 explică (pentru RockNbeer):

Daca ne gandim mai bine Led Zeppelin, Deep Purple, Uriah Heep si Black Sabbath sunt pionierii Heavy Metalului si ei au contribuit cel mai mult la dezvoltarea lui.Totusi daca cauti pe wikipedia primul album Led Zeppelin o sa vezi ca a aparut pe 12 ianuarie 1969 si a fost inaintea celorlalte albume de la celelalte trupe.

| RockNbeer a răspuns (pentru Metalheadforever666):

Mda...ei sunt pionierii heavy metal-ului de astazi, cei care au materializat prima forma de heavy metal pur(in unele piese), eu voiam sa spun doar ca a exista heavy metal si inainte de alea enumerate de tine.

| PedoBarbie a răspuns:

Toate sunt la fel de preferate. Rammstein şi Evanescene sunt 'bune'.

| Duucu a răspuns:

Beatles,Rolling Stones, The Who... clasici.
În ultimul timp preferata mea a fost The Young Dubliners, căntă rock irlandez, celtic, folk rock.

| svartirhimnar a răspuns:

Mnu știu, e greu să alegi dintre atâtea trupe bune. Mai ales că genul ăsta de muzică are multe subgenuri și e cam dificil să găsești cea mai bună trupă din istorie. Și zic NU la Metallica, nu mi se pare că merită titlul ăsta în niciun caz. Există trupe de 10.000 de ori mai bune.

| Byucc a răspuns:

Sunt de acord cu Johnny Wylde dra cred ca cea mai importanta trupa rock este The Beatles pentru ca ei au inceput acest gen.

| Metalheadforever666 explică (pentru Byucc):

Beatles cantau Pop-Rock in principal si rock psihedelic si nu l-au conceput ei.