| Deian1 a întrebat:

Hei TPU, cine stie de unde pot sa cumpar sistemul http://www.emag.ro/......EBBHBBBBM/ Vreau urgent :P, sau, daca stiti ceva sistem bun pana in 300, se mai poate adauga :D

6 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Nu se mai gaseste in magazine pentru ca a fost inlocuit si nu se mai fabrica. Spune care e bugetul maxim, pentru ce il folosesti si cat de mare este incaperea in care il vei tine.

| Deian1 explică (pentru Utilizator1234):

Buget maxim :4 mil. intins la maxim tongue, pentru muzica, stiu ca avea un bass extrem.Ascult multa muzica cu bass si am nevoie de ceva puternic, sa se,, simta,, in stomac si in oase XD. Incapere:3, 5mX5m.Stiu ca nu se fabrica, am crezut ca poate vinde cineva. happy

| Utilizator1234 a răspuns:

Daca esti bass-head, e destul de greu sa gasesti un sistem cu bass "extrem" in bugetul tau. Z2300 SH ar fi bun pentru tine. Ideea este ca, noi, sistemele multimedia care pun accent pe frecvente joase, stau foarte prost in general. In sensul ca frecventele joase sunt redate prost si deformat, dar dau ideea de bubuiala, iar restul plajei de frecvente este inexistenta. Daca nu ai placa audio dedicata, recomand Trust-ul de mai jos si sa-mi spui ce buget vrei sa aloci unei placi audio. Daca detii placa audio dedicata deja, Microlabul de mai jos ar fi ceva mai echilibrat, in sensul ca satelitii sunt mult mai potenti, cabinetele incintelor sunt din lemn, ca urmare, sunetul fiind mai bun per total.

http://www.pcgarage.ro/boxe/trust/tytan-21/
http://www.pcgarage.ro/boxe/microlab/fc-330/

| Deian1 explică (pentru Utilizator1234):

Buna, sunt pe laptop, am un comp, dar nu il folosesc, are peste 7 ani happy, deci fara placa dedicata, cred ca merg pe trust.Ms oricum tongue

| Deian1 explică (pentru Utilizator1234):

Vreau sa adaug, am posibilitatea sa cumpar Logitech x-230 la 130 lei, ce recomanzi dintre trust si Logitech x-230 ca putere de bass si sunet in general?

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Deian1):

Logitech-ul acela are un sunet metalic. Trust-ul are satelitii mult mai potenti, iar frecventele joase sunt foarte prezente. Merita fara doar si poate diferenta fata de acel Logitech. Chiar daca nu-ti inspira incredere brand-ul, sa stii ca sunt Microlab inautru.